آیا کار شرکت آی نوتی iNoti کلاهبرداری است؟

آیا کار شرکت آی نوتی iNoti کلاهبرداری است؟

همیشه وقتی نام بازاریابی چند سطحی یا شبکه ای به گوشم می رسد، تصورم از آن یک ارباب خون آشام در راس هرم و عده ای رعیت بخت برگشته زیر پای او هستند که تا قاعده هرم چیده شده و حتی توان آه کشیدن و ناله کردن هم ندارند. با چنین تصوری خیلی واضح است که حدود 5 سال پیش بدون قطره ای دانش فنی و فناورانه از علم بین المللی بازاریابی تک سطحی با شرکت گسترش طراحان نقش الماس با برند معتبر آی نوتی (iNoti) به مدیریت علی معارفی آشنا شدم.
آی نوتی (iNoti) آغاز ماجرایی بود که با آن دستکم یک چیز مهم را آموختم، هیچ مانعی بر سر راه درست و حقیقت دوام نمی آورد.
با شرکت در کلاس های آموزشی رایگان و مشورت گرفتن از مشاوران دلسوز و آگاه inoti دیگر خبری از آن ارباب خون آشام و رعیت بیچاره نبود، جمعی فرهیخته و نخبه در دل یک شرکت دانش بنیان با کلکسیونی از مدارک و گواهینامه های معتبر و اسناد کاملا رسمی و مجوزهای مختلف در هر بخش.
اما با خودم گفتم اگر به پاسخ سوالت رسیده ای موضوع اصلی این است که نباید گذشته را فراموش کنی و برای روشنگری در این خصوص مسئولیت سنگینی داری.
بسیار خوب، حالا همان زمان روشنگری است و بهترین راه برای این شفاف سازی در مجموعه inoti در اذهان عمومی هم کلام شدن با مدیرعامل برند آی نوتی inoti ، یعنی علی معارفی است.

ورود به دنیای بازاریابی علی معارفی

آقای علی معارفی برای ورود به دنیای بازاریابی و تاسیس یک شرکت منحصر به فرد نوفناورانه و دانش بنیان، مسیر عجیبی را طی کرده که کتاب «در مسیر نیکنامی» به شیوه علی معارفی جزئیات آن را بازگو و منتشر کرده است، نوجوانی منحصر به فرد ، جوانی که در مسیر ترقی و پیشرفت و بزرگتر شدن گام برداشت و در نهایت رسیدن به مقصد!
امیدوارم این جمله آخر را خود علی معارفی نخواند، او اعتقادی به مقصد ندارد و همیشه در حال سلوک است، سلوکی انسانی به سبک منحصر به فرد انسانی که هرگز راکد نمی ماند و حتی یک لحظه دست از تلاش و کوشش برای رسیدن به نیکی و خیر و موفقیت بر نمی دارد.
ممنونم از وقتی که اختصاص داده اید، اولین سوال من مهمترین سوال من است، آیا شرکت آی نوتی inoti یک شرکت کلاهبرداری است؟
خب پس بگذار اولین پاسخ من هم مهمترین پاسخ من در این گفت و گو باشد. نخیر، نیست! چطور اینقدر ساده و راحت از کلمه ای که از آن نفرت دارم استفاده می کنید و آن را در کنار نامی قرار می دهید که حداقل در یک دهه گذشته پاک و سربلند، در اوج کارآفرینی، امیدآفرینی و درآمدزایی پیش رفته و پشت سر قانون قدم زده است؟ مگر می شود یک شرکت به قول شما کلاهبردار، دستکم ده سال در قله موفقیت قدم بزند؟ همه مدارک و گواهینامه ها و مجوزها را در اختیار بگیرد، عضو اتحادیه و انجمن مخصوص حوزه فعالیت خودش باشد و بهترین عضو هم باشد؟ مگر می شود به قول شما این شرکت کلاهبرداری، دارای پروانه بهره برداری باشد؟ روز به روز موفق تر عمل کند؟ نخبگان IT کشور را گرد هم جمع کند؟ سالها و هزاران ساعت اتاق فکر تشکیل بدهد و نرم افزارو برنامه های منحصر به فرد بنویسد به طوری که مقامات دولتی در دوره های مختلف چه در وزارت ارتباطات و چه در وزارت صنعت و معدن از این همه نبوغ و خلاقیت انگشت بر دهان بمانند! من به شما یک چیز بگویم، جلوتر از زمانه قدم زدن، هزینه دارد و سخت است.
بله قبول دارم، این حساسیت علی معارفی درباره شرکت آی نوتی inoti و خشم مدیرانه و مدبرانه پس از شنیدن این کلمات ناسنجیده را بسیار ارزشمند می دانم، همین جدیت شما بوده که به سایر بازاریاب ها و معاونت ها سرایت کرده و چنین مجموعه موفق و بالنده ای را ساخته است اما بیرون از این مجموعه عده ای با یک بازی رسانه ای ناجوانمردانه در حال تخریب این سازمان هستند؟
در حال کاری بودن یعنی واقعا انجام دادن یک کار، جمله شما اشتباه است، آنها این کاری که می گویید را انجام نمی دهند چون توانش را ندارند، سازمان یک نام مهم است که ویژگی هایی دارد، اگر شرکت گسترش طراحان نقش الماس یک سازمان موفق است پس تخریب شدنی نیست. این بدیهی و واضح است. بله عده ای وقتی در میدان شکست می خورند به جای قدردانی از این شکست ها و ادامه تلاش برای پیروزی، رقبای خود را به شکل نردبان تماشا می کنند، من البته از این که رقیب جدی در این حوزه نداریم خوشحال نیستم، بارها اعلام کرده ام که آغوش آی نوتی iNoti و اینما eNama برای آموزش و همکاری با سایر استارت آپ ها باز است. تلاش این دوستانی که می گویید به جایی نرسیده و نخواهد رسید چرا که هیچ مانعی بر سر راه درست و حقیقت دوام نمی آورد.

موضوع شرکت آی نوتی، موضوع یک خانواده است

به هر حال کلمه کلاهبرداری خیلی ساده در مطالبی که علیه شما نوشته شده استفاده می شود؟
علیه علی معارفی اگر نوشته شده مهم نیست اما علیه شرکت آی نوتی iNoti یعنی علیه یک خانواده بزرگ که در کنار هم در حال گسترش دانش و تولید و همفکری هستند، با هم به معیشت خود فکر می کنند، دوست دارند خوب زندگی کنند، امید دارند، انرژی دارند، من اجازه نمی دهم به این خانواده بزرگ و پاک توهین بشود، این کلمه یعنی کلاهبرداری بالاخره برای خودش معنا و ریشه نگارشی دارد، رکن یا ارکانی دارد، ویژگی هایی دارد، کدامیک از این ویژگی ها را در این مجموعه دیده اند که اینگونه ناجوانمردانه افترا و تهمت می زنند؟
من خبرنگار هستم و البته به خاطر یک آرزوی قدیمی سال ها پیش با مجموعه شما آشنا شدم و اکنون از این همکاری به خود افتخار می کنم اما به خاطر شغلم همیشه قضاوت موجه و تصمیم گیری را بر عهده خواننده و مخاطب می گذارم، اکنون هم من می پرسم و شما جواب می دهید و این مردم هستند که قضاوت می کنند.
دقیقا همین طور است، غیر از این هم نباید باشد، مردم همان رودخانه حقیقت هستند که راه خود را پیدا کرده و هرگز متوقف نمی شوند، جامعه مرداب نیست، جامعه رودخانه خلاقیت و امید و حرکت و زندگی است، آی نوتی فرزند چنین جامعه ای است و در تمام ایران در تمام شهرها نماینده و عضو فعال و خانواده دارد، یک خانواده بزرگ به عظمت ایران و این در چشم انداز و ماموریت شرکت گسترش طراحان نقش الماس از ابتدای راه نقش بسته بود و هنوز هم چهره نمایی می کند.

منبع خبر: خبرگزاری ساعد نیوز
دیدگاههای خود را با ما در میان بگذارید

آمار مشتریان

آی نوتی از نگاه آمار

خلاصه آمار فروش خدمات آی نوتی در یک نگاه


1,005,563
مجموع کاربران
28,487
رزومه ساز iAM
24,417
سرویس اشتراک ویدئویی eNama
به زودی
پاساژ مجازی FSR