آیا میتونم هزینه‌ی خدمات آی نوتی رو قسطی پرداخت کنم؟

آیا میتونم هزینه‌ی خدمات آی نوتی رو قسطی پرداخت کنم؟

فهرست مطالب

برای مطالعه مطالب هر سر فصل، کافیست از لیست زیر، بر روی تیتر مورد نظر کلیک نمایید. کدهای USSD با ارقام کم و رند، نسبت به سایر کدهای USSD گران تر هستند. به همین دلیل آی نوتی شرایطی را قرار داده است تا کاربران عزیز بتوانند راحتتر هزینه خدمات و سرویس های آی نوتی را پرداخت نمایند و از شرایط پرداخت قسطی استفاده کنند.
نکته: لازم به ذکر است امکان پرداخت قسطی تنها برای پکیج های آی نوتی و کدهای USSD با شرایط خاص فراهم شده است و بر روی سایر خدمات و سرویس‌های آی نوتی امکان پذیر نخواهد بود.

اعلام درخواست پرداخت قسطی

دسترسی به پرداخت قسطی برای همه‌ی افراد و کاربران سامانه آی نوتی وجود ندارد. لذا افرادی که این درخواست را دارند می‌بایست این مورد را به معرف خود اعلام نمایند و از این طریق درخواست خود را مطرح کنند.
در صورتی که مورد تایید مدیر ارشد قرار بگیرد دسترسی پرداخت قسطی برای آن کاربر فعال خواهد شد. در غیر این صورت گزینه پرداخت قسطی برای کاربر فعال نخواهد شد.
نکته: به محض باز شدن دسترسی برای پرداخت قسطی، تنها 24 ساعت زمان برای پرداخت پیش پرداخت و تعیین اقساط وجود دارد.

پیش پرداخت خرید قسطی

پس از اینکه دسترسی پرداخت قسطی برای شما باز شد؛ می بایست به بخش استعلام و خرید سرویس مورد نظر مراجعه کنید و حداقل 20 درصد از مبلغ اولیه سرویس را به عنوان پیش پرداخت، پرداخت نمایید.

پیش پرداخت هزینه کد USSD

برای دسترسی به این بخش می‌بایست از منوی سمت راست سامانه آی نوتی بر روی منوی "خدمات"، زیر منوی "خدمات USSD" و در نهایت بر روی گزینه‌ی "استعلام و خرید کد USSD" کلیک کنید.

پیش پرداخت هزینه کد USSD
 

بخش استعلام و خرید کد USSD را در مقاله دیگری به طور کامل توضیح داده‌ایم که می‌توانید با کلیک بر روی این لینک مطالعه نمایید.
اما زمانی که دسترسی خرید قسطی برای شما باز می‌شود؛ علاوه بر گزینه‌هایی که در این بخش مشاهده می‌کردید؛ فیلدی برای وارد کردن مبلغ پیش پرداخت قسطی و ثبت آن به شما نمایش داده خواهد شد.

انتخاب نوع کد USSD
 

همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید؛ قیمت کل کد USSD انتخابی 48 میلیون تومان است. لذا می بایست برای پیش پرداخت، حداقل مبلغ 20 درصد از مبلغ کل را وارد نمایید.
20 درصد مبلغ 48 میلیون تومان برابر با 9 میلیون و ششصد هزار تومان است. لذا ما در این کادر این عدد را وارد می‌کنیم.
نکته: توجه نمایید اگر مبلغ پیش پرداخت را کمتر از 20 درصد مبلغ کل وارد کنید؛ سیستم به شما خطا می‌دهد و به شما اجازه پرداخت نخواهد داد.

پیش پرداخت خرید قسطی
 

نکته: زمانی که بر روی دکمه پیش پرداخت کلیک می‌کنید هزینه‌ی مالیات بر ارزش افزوده به هزینه پیش پرداخت افزوده خواهد شد و شما باید آن مبلغ را پرداخت نمایید.
 • برای مثال هزینه‌ی کل کد 2 رقمی USSD بدون واسطه برابر با 480.000.000 ریال است
 • 20 درصد این مبلغ معادل با 96.000.000 ریال می باشد که میتوانید حداقل این مبلغ را برای پیش پرداخت انتخاب نمایید.
 • 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده‌ی مبلغ کل معادل با 43.200.000 ریال می باشد که به مبلغ پیش پرداخت افزوده خواهد شد.
 • یعنی زمانی که شما برای پیش پرداخت به درگاه بانکی وصل می‌شوید می بایست مبلغ 139.200.000 ریال پرداخت نمایید.
قبل از اتصال به درگاه بانکی، فاکتور به همراه جزئیات پرداخت به شما نمایش داده خواهد شد. در صورتی که مورد تایید شما بود می‌توانید قوانین و شرایط پرداخت را مطالعه و تایید کرده و به درگاه بانکی متصل شوید.


فاکتور پیش پرداخت
 

پیش پرداخت هزینه پکیج های آی نوتی

برای پرداخت قسطی هزینه‌ی پکیج بعد از اینکه دسترسی آن برای شما باز شود می‌توانید همانند خرید قسطی کد USSD اقدام نمایید.
برای این کار از منوی سمت راست سامانه‌ی آی نوتی به منوی "خدمات" و در نهایت بر روی گزینه‌ی "استعلام و خرید پکیج های ویژه" کلیک کنید.

خرید قسطی پکیج آی نوتی
 

پس از ورود به صفحه‌ی استعلام و خرید، در ابتدا باید از لیست باز شونده؛ نوع پکیج مورد نظر را انتخاب نمایید.

انتخاب پکیج آی نوتی
 

بعد از انتخاب نوع پکیج، کدهای EBC و USSD مورد نظر را در فیلدهای مربوطه وارد نمایید.

تعیین کدهای USSD و EBC پکیج
 

بعد از آن، حداقل 20 درصد مبلغ کل پکیج انتخابی خود را در کادر "پیش پرداخت قسطی" وارد نمایید.
پکیج انتخابی ما، "بسته طلایی آی نوتی" می‌باشد. مبلغ کل پکیج 12.500.000 ریال است ، بنابراین در کادر مربوطه 20 درصد مبلغ کل را که معادل مبلغ 2.500.000 ریال را به عنوان پیش پرداخت وارد کرده‌ایم.

تعرفه‌ی پکیج های آی نوتی
 

در این بخش هم مانند خرید کد USSD اگر مبلغ پیش پرداخت را کمتر از 20 درصد مبلغ اولیه وارد کنید؛ سیستم به شما خطا می‌دهد و پیش فاکتور را به شما نمایش نخواهد داد.
در این بخش هم مانند خرید قسطی کد USSD، هزینه مالیات بر ارزش افزوده کل سرویس مورد نظر توسط سیستم محاسبه می‌گردد و به هزینه پیش پرداخت اضافه خواهد شد. لذا با کلیک بر روی دکمه "پیش پرداخت قسطی" شما فاکتور به همراه جزئیات آن را مشاهده خواهید کرد.
نکته: بعد از انجام پیش پرداخت، تا زمانی که اقساط پکیج و یا کدUSSD مورد نظر خود را از نظر تاریخ و مبلغ، تعیین و ثبت نهایی نکنید؛ کدهای سرویس مورد نظر فعال نخواهد شد. لذا پس از انجام پیش پرداخت حتما به مدیریت پکیج و یا مدیریت کد USSD مراجعه کنید و اقساط آن را تعیین و ثبت نهایی نمایید.

لغو رزرو و یا لغو پکیج

اگر به هر دلیلی شما پیش پرداخت هزینه پکیج و یا کد USSD را انجام ندهید؛ پکیج، کد EBC و USSD داخل پکیج، به مدت یک ساعت رزرو خواهد شد.
بنابراین چنانچه شما به بخش مدیریت پکیج، مدیریت کد EBC و یا مدیریت کد EBC مراجعه کنید؛ دکمه ای به عنوان لغو پکیج و یا پرداخت آنلاین پیش پرداخت پکیج را مشاهده خواهید کرد.

مدیریت پکیج

پیش پرداخت هزینه‌ی پکیج آی نوتی
 

مدیریت کد EBC

پرداخت آنلاین پیش پرداخت پکیج آی نوتی
 

مدیریت کد USSD

پرداخت آنلاین پیش پرداخت پکیج آی نوتی

 

در این شرایط اگر بر روی دکمه "لغو رزرو" و یا "لغو پکیج" کلیک نمایید؛ کلیه سرویس های ‌تواند آن کدهای EBC و یا USSD آزاد را خریداری نماید.
و چنانچه بر روی دکمه‌ی "پرداخت آنلاین پیش پرداخت" کلیک کنید؛ مجددا به درگاه بانکی جهت پرداخت هزینه پیش پرداخت به همراه مالیات بر ارزش افزوده، متصل خواهید شد.

تعیین اقساط در صفحه مدیریت پکیج یا مدیریت کد USSD

حالا که مرحله اول را که پیش پرداخت هزینه سرویس مورد نظر بود را پشت سر گذاشته‌ایم؛ نوبت به تعیین اقساط هر قسط می‌شود.

دسترسی به صفحه تعیین اقساط کدهای USSD

برای تعیین اقساط کد USSD که پیش پرداخت آن را انجام داده‌اید؛ می بایست از منوی سمت راست صفحه، به منوی "خدمات"، زیر منوی "خدمات USSD" مراجعه کنید و بر روی گزینه‌ی "مدیریت کد USSD" کلیک کنید.
در این صفحه گزینه ای را به نام "تعیین قسط" مشاهده می‌کنید.


صفحه تعیین اقساط کدهای USSD
 

دسترسی به صفحه تعیین اقساط پکیج آی نوتی

برای تعیین اقساط پکیج آی نوتی که پیش پرداخت آن را انجام داده‌اید؛ از منوی سمت راست سامانه‌ی آی نوتی به منوی "خدمات" مراجعه کرده و بر روی زیر منوی "مدیریت پکیج‌ها" کلیک کنید.
در صفحه ای که باز می‌شود؛ لیست تمامی پکیج های خریداری شده و یا رزرو شده، نمایش داده خواهد شد.
در صورتی که برای پکیج ای، هزینه ای را بابت پیش پرداخت، پرداخت کرده باشید؛ روبروی آن پکیج، دکمه‌ی "تعیین اقساط" نمایش داده خواهد شد.

تعیین اقساط پکیج آی نوتی
 

ادامه آموزش که مرتبط به قسط بندی مابقی هزینه خرید کد USSD و خرید پکیج است را، بر روی پکیج های آی نوتی ادامه خواهیم داد.

تعیین و ثبت نهایی اقساط

پس از کلیک بر روی دکمه "تعیین اقساط" صفحه‌ای به شما نمایش داده خواهد شد که در آن جزئیات پرداخت قسطی مشخص شده است.
جزئیاتی از جمله :
 1. نوع پکیج و یا کد USSD
 2. کد EBC داخل پکیج (توسط خودتان در مراحل قبلی تعیین شده است)
 3. کد USSD داخل پکیج ( توسط خودتان در مراحل قبلی تعیین شده است)
 4. تاریخ و مبلغ پیش پرداخت
 5. اطلاعات رسید دیجیتالی پیش پرداخت
 6. کل مبلغ تعهد ( هزینه باقی مانده‌ی سرویس خریداری شده، پس از پیش پرداخت)
 7. تعداد اقساط ( تعداد اقساط بسته به مبلغ سرویس خریداری شده، به صورت سیستمی تعیین می‌گردد.)
 8. حداقل مبلغ هر قسط (شما می‌توانید برای قسط اول مبلغی بیش از این عدد را انتخاب نمایید و برای قسط بعدی، هزینه‌ی کمتری باقی بماند. اما نمی‌توانید برای قسط اول مبلغی کمتر از عددی که اینجا تعیین شده است را وارد نمایید.)
 9. مهلت تسویه حساب ( این تاریخ توسط سیستم از لحظه واریزی پیش پرداخت محاسبه می‌شود و در این بخش درج می‌گردد)
 10. مبلغ باقی مانده ( این مبلغ با تعیین و ثبت اقساط تغییر پیدا خواهد کرد و مبلغ باقی مانده ای که هنوز قسط بندی نشده است را نشان می‌دهد)
خب با توجه به اطلاعاتی که به شما نمایش داده شده است باید قسط های خود را در سیستم تعریف نمایید. قسط ها می بایست تک به تک در سیستم تعریف و ثبت گردد.
برای مثال اگر شما 2 قسط دارید؛ می بایست مبلغ و تاریخ قسط اول را تعیین و ثبت کنید و سپس مبلغ و تاریخ قسط دوم را تعریف کرده و بر روی دکمه‌ی" ثبت تعهد" کلیک نمایید.

مبلغ قسط

در این فیلد باید مبلغی که در سیستم برای هر قسط تعیین شده است را وارد کنید سپس تاریخ پرداخت قسط را وارد کرده و ثبت نمایید.
اما حداقل مبلغی که وارد می‌کنید نمی تواند از مبلغی که سیستم به شما اعلام کرده است کمتر باشد.
نکته: در این بخش اگر عددی کمتر از حداقل مبلغی که سیستم تعریف کرده است را وارد نمایید، قسط شما ثبت نخواهد شد. اما می‌توانید مبلغ قسط اول را بیشتر از مبلغی که سیستم برای شما تعیین کرده است؛ وارد نمایید و برای قسط دوم، مبلغ باقی مانده کمتری را پرداخت کنید.

تاریخ قسط

در این بخش می بایست تاریخ پرداختی قسط را وارد نمایید.
نکته : اگر تاریخی که برای قسط تعریف می‌کنید بیشتر از 40 روز باشد، پس از کلیک بر روی دکمه‌ی "ثبت تعهد"، سیستم به شما خطا خواهد داد و قسط شما را ثبت نخواهد کرد.
برای قسط آخر نمی‌توانید تاریخی بیشتر از نهایت تاریخی که سیستم برای تسویه حساب کامل، سیستم تعریف کرده است را وارد نمایید.

مبلغ و تاریخ قسط
 

تایید اقساط و ثبت نهایی

تا زمانی که تمامی اقساط را در سیستم تعریف نکنید دکمه ای به نام "تایید اقساط و ثبت نهایی" به شما نمایش داده نخواهد شد.
اما به محض اینکه تمامی اقساط خود را در سیستم تعریف و ثبت کردید این دکمه فعال می‌گردد.
تا زمانی که بر روی این دکمه کلیک نکرده‌اید می‌توانید اقساط خود را ویرایش و یا حذف نمایید.
نکته: تا زمانی که بر روی دکمه‌ی :تایید اقساط و ثبت نهایی" کلیک نکرده اید؛ هیچ کدام از سرویسها و کدهای داخل پکیج شما فعال نخواهد شد.

تایید اقساط و ثبت نهایی
 

به محض کلیک بر روی این دکمه شما به صفحه ای ارجاع داده خواهید شد و دکمه‌ی "پرداخت " برای قسط اول روشن خواهد شد که با کلیک بر روی آن به درگاه پرداخت هدایت خواهید شد.
با پرداخت قسط اول در موعد تعیین شده؛ دکمه پرداخت برای قسط بعدی فعال می‌گردد. تا جایی که تمامی اقساط شما در موعد های تعریف شده توسط خودتان، پرداخت گردد.
نکته: اگر از زمان پرداخت اقساط شما بگذرد، سیستم سرویسهای فعالی که به صورت قسطی خریداری نموده‌اید را غیر فعال خواهد کرد. اما به محض پرداخت هزینه به صورت آنلاین، سرویسها مجددا وصل خواهد شد.

پرداخت اقساط تعیین شده
 

بعد از پرداخت آخرین قسط دیگر به فرم مدیریت اقساط دسترسی نخواهید داشت.
نکته: به هیچ وجه اقساط خود را از روش هایی به غیر از روش پرداخت آنلاین تعیین شده؛ پرداخت نکنید. پرداخت هزینه اقساط به صورت کارت به کارت یا فیش واریزی و ... مورد قبول نمی‌باشد
نکته: تا زمانی که تسویه حساب کامل انجام نگردد؛ کاربر نمی‌تواند کد EBC و یا کد USSD داخل پکیج را به کاربر دیگری انتقال دهد.

پرداخت بدهی معوقه

در صورتی که شما بدهی اقساط خود را پرداخت نکرده باشید، برای پرداخت بدهی 4 حالت اتفاق خواهد افتاد.
1- اگر کیف پول خرید شما به اندازه‌ی مبلغ بدهی، موجودی داشته باشد، زمانی که بر روی دکمه پرداخت کلیک می کنید به کیف پول خرید خود ارجاع داده می‌شوید و مبلغ را از آن بخش پرداخت خواهید کرد.
2- اگر در کیف پول خرید خود، مبلغ بدهی را موجو نداشته باشید اما در کیف پول پورسانت خود آن مبلغ را موجود داشته باشید، مبلغ بدهی از کیف پول پورسانت شما کسر خواهد شد.
3- چنانچه بخشی از بدهی را در کیف پول خرید  و مابقی مبلغ را در کیف پول پورسانت موجود داشته باشید، یعنی جمع موجودی دو کیف پول شما به اندازه مبلغ بدهی باشد، ابتدا مبلغ از موجودی کیف پول خرید شما کسر خواهد شد، سپس مابقی مبلغ از کیف پول پورسانت کسر می‌گردد.
4- چنانچه موجودی کیف پول خرید و کیف پول پورسانت به اندازه بدهی معوقه نباشد، سیستم شما را به درگاه بانکی برای شارژ کیف پول خرید سوق خواهد داد. از این رو به درگاه بانکی متصل میشوید تا مبلغ مورد نظر را وارد کرده و کیف پول خرید خود را شارژ کنید.

نکته: در نظر داشته باشید، در صورتی که شما بدهی معوقه داشته باشید،  کیف پول خرید شما موجودی نداشته باشد اما کیف پول پورسانت شما مبلغ بدهی را موجود داشته باشد، سیستم اجازه‌ی درخواست وجه پورسانت را تا زمان تسویه حساب نخواهد داد.

برای پرداخت بدهی معوقه از کیف پول پورسانت، در زمانی کیف پول خرید شما موجودی کافی ندارد، می‌بایست از آیکون دلار بالای سامانه آی نوتی، بر روی گزینه‌ی "درخواست وجه پورسانت" کلیک کنید.
 
در صورتی که بدهی معوقه داشته باشید؛ به شما دکمه "پرداخت بدهی معوقه از پورسانت" نمایش داده خواهد شد.
لذا بر روی این دکمه کلیک کنید.
با زدن این دکمه به صفحه‌ی تسویه بدهی های معوقه ارجاع داده خواهید شد.
در این بخش همانطور که قبلا توضیح دادیم،  اولویت با کسر از موجودی کیف پول خرید است و سیستم به طور اتوماتیک مابه التفاوت را از کیف پول پورسانت برداشت میکند.
با ورود به این صفحه، بر روی دکمه‌ی "افزودن بدهی" کلیک کنید.
سپس یک صفحه از لیست بدهی های معوقه به شما نمایش داده می‌شود.
با کلیک بر روی دکمه‌ی "افزودن به لیست پرداخت" بدهی را در لیست پرداختی قرار دهید.
در مرحله‌ی بعدی، لیست بدهی ها به همراه جمع مبلغ بدهی به شما نمایش داده خواهد شد.
در صورتی جمع مبلغ بدهی از جمع موجودی دو کیف پول پورسانت و خرید شما کمتر باشد، می توانید با کلیک بر روی دکمه‌ی "پرداخت از پورسانت و کیف پول خرید" بدهی را پرداخت کنید.
دیدگاههای خود را با ما در میان بگذارید

آمار مشتریان

آی نوتی از نگاه آمار

خلاصه آمار فروش خدمات آی نوتی در یک نگاه


1,024,514
مجموع کاربران
30,900
رزومه ساز iAM
25,634
سرویس اشتراک ویدئویی eNama
به زودی
پاساژ مجازی FSR