بیوگرافی

آموزشگاه موسیقی شیدا 

تاسیس ۱۳۷۹

اولین مرکز تخصصی موسیقی در شهرستان قدس 

بابیش از سی مدرس کارشناس و استاد موسیقی 

بابیش از ۳۵ اجرا در کشورهای مختلف جهان 

تربیت بیش از دویست مربی شاغل در مراکز معتبر آموزش موسیقی کشور

آموزشگاه موسیقی شیدا

 آموزش تخصصی موسیقی کودک در شهر قدس 

آموزشگاه موسیقی در شهر قدس تهران

آموزش موسیقی در شهر قدس 

برای ثبت نام کلاس های آموزشگاه موسیقی شیدا و مشاوره کلیک کنید 

                           شماره تماس های ما
         021۴۶۸۴۳۲۱۹           021۴۶۸۴۱۸۷۰
         021۴۶۸۶۷۵۱۰          021۴۶۸۴۴۳۳۱
        ۰۹۳۳۹۸۸۸۱۴۰👉شماره همراه آموزشگاه 

شبکه های اجتماعی ما

آشنایی با سازها در آموزشگاه موسیقی شیدا

نوازندگی و اجرا آموزش موسیقی در شهر قدس

آموزش موسیقی در شهر قدس 🎻

ساز‌ زهی‌ آرشه ای است‌ . این ساز‌ کوچک ترین عضو‌ خانواده‌ ویولن است‌ .

برای‌ نواختن معمولاً روی شانه چپ قرار می گیرد و با آرشه که در دست راست‌ نوازنده‌ است‌ نواخته می شود .

سیم های ویولن از زیرترین تا بم ترین سیم‌ به ترتیب‌ زیر‌ کوک(ساز) می شوند : می سیم‌ نخست ، لا سیم‌ دوم ، ر سیم‌ سوم ، سل سیم‌ چهارم .

براین‌اساس اصوات سیم های کنار در مقابل به یکدیگر دوری ژنج صحیح را وضع می دهند . در این فراخی ندا ویولن توانا شده تماما فواصل کروماتیک غربی و فواصل کروماتیک خاص نوا ایرانی و هر نوا دیگر را برآیند انجام دهد .

جالب‌ این که در عربی ویولون را با اسم ایرانی « کمان‌ » می نامند 

نوازندگی ویولون در آموزشگاه موسیقی تهران


نقش‌ این ساز‌ چه در ارکستر بزرگ‌ چه به حالت همگانی و انفرادی‌ آنقدر‌ پر اهمیت‌ است‌ که آن را شاه‌ ساز‌ها‌ گفته‌ اند . وجهه‌ جهانی ویولن را می توان در سازگاری‌ آن با فرهنگ‌های‌ گوناگون دید‌ .


این ساز‌ هیچ‌ محل‌ ثابت‌ و ساکنی به عنوان تکیه‌گاه ندارد‌ و خودتان نوازنده‌ نیز‌

خانواده‌ ویولن

دارای سه ساز‌ ویولن ، ویولا و ویولن سل است‌ . این ساز‌ها‌ به ترتیب‌ در منطقه‌ زیر‌ و میانی و بم صدا‌ می دهند . ساز‌ کنترباس از این خانواده‌ نیست‌ و در خانواده‌ ویولن قرار دارد‌ . این مسئله‌ را می توان از شانه های شیبدار آن متوجه‌ شد .

این خانواده‌ از ساز‌ها‌ در سده 17 در ایتالیا پدید‌ آمدند

آموزش موسیقی در شهر قدس 

برترین آموزشگاه پیانو در تهران 🎹

پیانو یکی از شناخته‌ شده‌ ترین و زیبا ترین ساز‌های‌ موسیقی‌ می باشد‌ و از مشهورترین ساز‌هایی‌ است‌ که صفحه سوئیچ دارد‌ و صدای آن از برخورد‌ چکش هایی با سیم‌ هایداخل جعبه‌ چوبی تولید‌ می‌شود‌ . به اضافه اینکه دارای طیف‌ گسترده‌ ای از هر ابزار‌ و کامل‌ ترین ساز‌ شناخته‌ شده‌ است‌ ، بنابراین‌ موسیقی‌ برای‌ تمام‌ ابزار‌ دیگر می تواند بر روی آن تشکیل‌ شود‌ . از لحاظ‌ فنی ، پیانو نیز‌ ممکن‌ است‌ پیچیده‌ ترین موزیک با بیش‌ از ۲۵۰۰ قسمت‌ باشد‌ . پیانو ۳۰۰ سال پیش‌ اختراع‌ شد


اجزاء اصلی‌ یک پیانو به شرح‌ ذیل‌ میباشد‌ :


۱) فریم FRAM

۲) ساند بورد SOUND BOARD

۳)صفحه چدنیIRON PLATE

۴)تخته سیم‌ گیرها PIN –BLOCK

۵)اکشن ACTION

۶)پدالها PEDAL

 پیانو پادشاه سازهای موسیقی خوانده می شود

پیانو یکی از بهترین‌ ساز‌ها‌ برای‌ نواختن است‌ . پیانو گسترده‌ ترین طیف‌ نت را دارد‌ که از بازه پایین‌ ترین نت ارگ‌ و بالاترین نت پیکولو فراتر رفته است‌ . پیانو یکی از معدود‌ ساز‌هایی‌ است‌ که

آموزش تخصصی موسیقی کودک در شهر قدس  

نوازندگی ساز گیتار آموزشگاه موسیقی شهر قدس 🎸

ساز‌ گیتار را به شیوه های متفاوتی می توان دسته بندی نمود . در این بین‌ اگر‌ بخواهیم از نظر صوتی آن ها را دسته بندی کنیم ، که مسلماً‌ برای‌ یک ابزار‌ موسیقی‌ مناسب ترین روش‌ خواهد بود‌ . از آن جایی که نحوه‌ تولید‌ صدای آکوستیک در گیتار ارتباط‌ تنگاتنگی با نوع‌ بدنه‌ آن دارد‌ ، ناچار‌ به استفاده‌ از دسته بندی بدنه‌ خواهیم بود‌ .

 آشنایی با انواع ساز گیتار در آموزشگاه موسیقی تهران 

گیتارهای آکوستیک
ساز‌ گیتار آکوستیک سازی است‌ که وسیله ای جز بدنه‌ آن صدای سیم ها را تقویت‌ نمی کند . صدای سیم ها تنها در بدنهٔ چوبی پوک آن تقویت‌ می شود و به گوش می رسد .
گونهٔ اسپانیایی گیتار آکوستیک با عنوان گیتار فلامنکو آشنا می شود ، که نامش را از سبک‌ زیبای فلامنکو به میراث برده است

گیتارهای کلاسیک‌ 
اصولاً باید‌ گفت‌ گیتار کلاسیک‌ نوعی گیتار آکوستیک است‌ . چون‌ صدای آن بدون‌ واسطه‌ شنیده می شود . اما‌ این نوع‌ ساز‌ کمی‌ با گیتارهایی که با عنوان گیتار آکوستیک شناخته‌ می شوند تفاوت‌ دارد‌ . بدنه‌ آن کمی‌ کوچکتر بوده و در آن به حجم

آموزش موسیقی در شهر قدس 

آشنایی با تنبک و انواع آن در شهر قدس 

تمبک ، دمبک ، دندونک و ضَرب) یکی از ساز‌های‌ کوبه ای ایرانی محسوب‌ میشود‌ . از نظر‌ سازشناسی ، این ساز‌ پوستی جزء‌ طبل‌ هایجامی شکل‌ به حساب‌می‌آید‌ و یکی از جامع‌ ترین ساز‌های‌ کوبه ای پوستی موجود‌ در جهان می باشد‌ . ساز‌ کوبه ای ، اولین سازیست که بشر‌ به آن دست پیدا‌ کرده‌ است‌ و برای‌ ترساندن‌ حیوانات‌ و یا اطلاع‌ رسانی به یکدیگر از این ساز‌ استفاده‌ می کردند . تنبک‌ها‌ در گذشته‌ به صورت‌ ترکیبی از فلز و کوزه و تخته تهیه می شود بود؛ گرچه دنبک اکنون تنها از تخته تهیه خواهد شد .

چوب‌ مورد‌ استفاده‌ در تمبک نباید قسمت‌قسمت بود و هرچه یک دست تر سالم‌ تر

آموزش ساز تنبک در آموزشگاه موسیقی تهران 

یکی از معدود‌ ساز‌هایی‌ که برای‌ نواختن آن مجبور به استفاده‌ از هر دو دست و همه‌ ی ده انگشت خود‌ هستید‌ تنبک‌ می باشد‌ . به همین خاطر تنبک‌ نیازمند‌ قدرت‌ و عضله‌ هایقوی دستان‌ است‌ .

آموزش تخصصی موسیقی کودک در شهر قدس  

آشنایی با ساز سنتور در شهر قدس

ساز‌ سنتور سازی شد با آوای دلنشین‌ و اصیل‌ ایرانی است‌ ، این ساز‌ در بسیاری‌ از مجالس ایرانی و یا شب نشین هایایرانی نواخته میگردد . در این قسمت‌ ما شما را با ساز‌ سنتور آشنا‌ خواهیم کرد‌ .


سنتور ساز‌ زهی‌ کوبه ای موسیقی‌ ایرانی است‌ . فرهنگ‌ دهخدا‌ سنتور را اینگونه‌ بازشناخته است : « از ساز‌های‌ ایرانی به شکل‌ ذوزنقه که دارای سیم های بسیاری‌ است‌ و با دو زخمه‌ چوبی نواخته می شود . رایج ترین نوع‌ سنتور (۹ خرکی) دارای ۷۲ سیم‌ شد که به دسته های ۴ تایی و در ۱۸ دسته‌ تقسیم‌ می شود .

نوازندگی سنتور در آموزشگاه موسیقی تهران 

نوازندگی سنتور با دو چوب‌ نازک‌ که به آن ها « مضراب‌ » گفته‌ می شود ، اجرا می شود . مضراب ها در گذشته‌ بدون‌ نمد بودند گرچه اکنون‌ بیش تر به مضراب ها نمد می چسبانند که علت نرمتر شدن‌ و کم زنگ تر شدن‌ آوای سنتور می شود . در اغلب اوقات‌ ، نوازنده‌ باید‌ با هر یک از مضراب ها ، نت متفاوتی‌ را اجرا‌ نماید . به همین دلیل‌ نوازندگی این ساز‌ علاوه‌ بر چابکی‌ دست ها ، به تمرکز‌ ذهن‌ نیز‌ ضرورت دارد‌ که تنها با آزمون‌ بی‌حد به دست می آید .

آموزش موسیقی در شهر قدس 

آموزش ساز نی در آموزشگاه موسیقی تهران 

ساز‌ نی از انواع‌ ساز‌های‌ بی زبانه‌ است‌ . هوا‌ از طریق‌ نفس‌ نوازنده‌ از انتهای بالائی به داخل‌ فرستاده‌ می شود و قسمت‌ اعظم آن از نزدیکترین سوراخ‌ باز خارج‌ می‌شود‌ . بنابراین‌ باز و بسته‌ شدن‌ رخنه ها به وسیله انگشتان هر دو دست نوازنده‌ ، طول هوای مرتعش‌ و طول موج‌ تزلزل را زیاد‌ و کم کرده‌ و در نتیجه‌ صوت‌ ، ته و بم می‌شود‌ . این ساز‌ را نمی توان‌ کوک‌ کرد‌ . یعنی میزان آن را چنان‌ که در ساز‌های‌ زهی‌ با پیچاندن گوشیها میسر‌ است‌ نمی توان‌ تغییر‌ عدالت . به این نسبت‌ نمی توان‌ آنرا با ساز‌ دیگر منطبق‌ کرد‌ و از اینرو معمولاً در نقش‌ تکنوار ظاهر‌ می‌شود‌ . نی از دسته‌ ساز‌های‌ محلی‌ است‌ و تقریباً در تمام‌ نقاط‌ ایران رایج‌ است‌ . نوازندگان محلی‌ با ابتکاری‌ سنتی‌ تا اندازه‌ ای از قطع‌ شدن‌ صدای ساز‌ ، وقت تازه‌ کردن‌ نفس‌ پیشگیری می کنند

نی کوتاه
بیشتر در اجراهای محلی کاربرد دارد و استفاده می‌شود و نسبت به نی های دیگر قطر بیشتری دارد و قابلیت این را دارد که دونوع صدا از آن خارج شود یکی صدای بم که با دورگه کردن صدای نوازنده ایجاد می شود و یکی صدای زیر
نی بلند
همانطور که از نامش پیداست بلندترین نوع نی است که طول آن بین 70 تا 80 سانت متغیر است.این نوع نی دارای صدای بسیار بم و سوزناکی بوده و به آن "نای خرک " نیز گفته می شده است.دارای 5 سوراخ است که 4 تا روی آن و یکی در پشت آن قرار دارد.نی بلند بیشتر در بین مردم جنوب ایران،مازندران،ترکمنها و خراسان مرسوم است.
نی هفت بند
نی هفت بند دارای 5 سوراخ است که 4 تا روی آن و یکی در پشت آن قرار دارد.دارای 7 بند و 6 گره است و شاید دلیل نامگذاری آن بنام "هفت بند" نیز همین باشد
نی هفت بند دارای 4 منطقه صوتی بم،اوج،غیث و ذیل است.
قره نی:
در واقع قره نی نوعی از کلارینت است که توانایی تولید فاصله های موسیقی شرقی(ربع پرده) را دارد.

در هنگام نواختن کاملا در دهان و مابین دندانها قرار می گیرد.جنس آن از چوب،آبنوس یا فلز ساخته می شود.
دوزله
 هر کدام از لوله ها دارای قمیشی یک زبانه است و مستقل از هم عمل می کنند.در طول هر لوله 6سوراخ وجود دارد که دقیقا کنار یکدیگر قرار می گیرند.

دوزله بیشتر در میان عشایر ایران رایج است و وسعت صدای آن بین 1 تا 2 اکتاو می باشد.

آموزش تخصصی موسیقی کودک در شهر قدس  

آموزشگاه موسیقی شیدا در تهران

آموزشگاه موسیقی شیدا بهترین آموزشگاه موسیقی در تهران است که با استادانی با تجربه و خبره به بهترین آموزشگاه موسیقی در شهر قدس تهران تبدیل شده است

بهترین آموزشگاه موسیقی در تهران کجاست؟

قطعا آموزشگاه موسیقی شیدا که واقع در شهر قدس تهران است😁

آموزشگاه موسیقی در تهران 

مهارت ها

بهترین آموزشگاه موسیقی در شهر قدس 

آموزشگاهی با سابقه بالا در زمینه موسیقی در شهر قدس تهران که در زمینه آموزش موسیقی کودکان هم فعالیت دارد

آموزش موسیقی کودکان در شهر قدس 

آموزشگاه موسیقی کودکان در شهر قدس تهران

آموزش سنتور در شهر قدس 

آموزش حرفه ای سنتور در آموزشگاه موسیقی تهران

آموزش گیتار در شهر قدس 

آموزش گیتار کودکان و بزرگسالان در شهر قدس تهران آموزشگاه شیدا 

بهترین آموزشگاه موسیقی در شهر قدس تهران 

بهترین آموزشگاه موسیقی در شهر قدس تهران

تماس با من