سمساری خریدار کلیه لوازم منزل

شغل سمساری یک شغل واسطه‌گری است و باید یک کالایی را از یک فرد خریداری کنند و به فرد دیگری به فروش برسانند،

اما این شغل با سایر مشاغل یک تفاوت اساسی دارد و آن قیمت کالاهایی است که ردوبدل میشود.

شاید به‌کار بردن واژه مدیریت برای مشاغلی مانند سمساری کمی عجیب به نظر برسد، اما واقعیت ماجرا این است که این شغل نیازمند ظرافت‌های مدیریتی فراوانی است که اگر رعایت نشود، قطعاً کارهایمان به شکل مطلوب پیش نخواهد رفت. در نظر داشته باشید که شغلی مانند سمساری نیازمند فعالیت بدنی زیادی است.

چیدمان وسایل در یک مغازه سمساری نظم چندانی ندارد و درنتیجه ممکن است یک مشتری کالایی را بپسندد که در زیر وسایل دیگر قرار داشته باشد و مجبور هستید آن را برای مشتری بیرون بیاورید. سختی این مسئله نباید به‌هیچ‌عنوان بر گشاده‌رویی شما و رفتارتان با مشتری تأثیر بگذارد.

ازآنجایی‌که اجناس داخل مغازه از وسایل اضافی خانواده‌ها تهیه می‌شود باید بدانید که چه کالاهایی برای عموم مردم جذابیت دارد. اگر یک کالای رنگ و رو رفته را خریداری کنید و به همان شکل داخل مغازه قرار دهید بدانید که صاحب اول و آخر آن خودتان هستید.

این مغازه نیازی به ویترین ندارد، اما نوع چیدمان مغازه بسیار اهمیت دارد. سعی کنید از پارتیشن‌های بلند و سقفی برای کالاهای خریداری‌شده استفاده کنید تا از حداقل فضایی که دارید بهترین بهره را ببرید.

در شغل سمساری سود در خرید است نه فروش پس حتماً آیتم‌های خرید یک کالا را مدنظر بگیرید

محصولات را نباید باقیمت بسیار بالایی خریداری کنید، در این صورت یا صاحب اول و آخر کالا خودتان هستید یا باید آن را با ضرر بفروشید.

سود در این شغل ثابت نیست و ممکن است روی یک محصول 20 هزار تومان و روی کالای دیگر 1 میلیون تومان سود کنید.

برای اینکه فعالیت راحت‌تری داشته باشید، بهتر است لوازم داخل مغازه خود را تفکیک کنید. سعی کنید لوازم برقی کوچک را در یک سمت و خرده‌ریزهای دیگر را هم در طبقاتی که تعبیه‌شده قرار دهید تا دسترسی به آن آسان باشد.

تفکیک محصولات داخل مغازه باعث می‌شود تا کالاها توسط خریداران بهتر دیده شود.

تمیز بودن مغازه مسئله دیگری است که برخی از سمساران خیلی به آن توجه ندارند و این موضوع را جدی نمی‌گیرند. یک مغازه مرتب و پاکیزه می‌تواند شمارا به انتخاب اول مشتریان‌تان تبدیل کند

در کالاهای خانگی سمساران می‌توانند به‌صورت امانت حتی لوازم آکبند را نیز بفروشند. البته این لوازم نو معمولاً وسایل خانه است که چند سال مانده و مدل آن قدیمی شده است. این وسایل معمولاً مربوط به خانواده‌هایی است که برای جهیزیه اجناسی را تهیه‌کرده‌اند، چند سال انبارشده و حالا می‌خواهند آن را تبدیل به احسن کنند پس به سمساران مراجعه می‌کنند و به‌صورت امانت آن را در معرض فروش قرار می‌دهند.

کادوها یکی از اصلی‌ترین کالاهای مورد معامله این صنف می باشد «متأسفانه در کشور مابعد از عروسی از یک جنس برای عروس و داماد ۱۵ تا کادو می‌آید مثل ساعت و ظروف چینی. طبیعتاً این کالاها مورد مصرف خانواده قرار نمی‌گیرند و برای فروش به ما واگذار می‌کنند.»

 فوت کوزه‌گری در سمساری

نکات کلیدی در کسب درآمد با شغل سمساری

کسب‌وکار یا خرید فروش وسایل دست‌دوم قاعده و قانون خود را دارد که با رعایت آنها می‌توانید فروش بیشتری هم داشته باشید لذا به این نکات توجه کنید:

دقت در خرید برخی کالاهای دست‌دوم

هر نوع وسایل دست‌دوم را نباید خرید و یا فروخت. ضمن اینکه در خرید وسایل خاص که احتمال خرابی، تقلب و کلاه‌برداری در آن هست باید دقت کنید.

مثلاً در خرید وسایل دست‌دوم الکترونیکی، گجت ها، تلفن‌های همراه و عتیقه‌جات که احتمال خرابی و یا تقلبی بودنشان است با وسواس و دقت فراوان وارد شوید و تا زمانی که از سلامت آنها مطمئن نشده‌اید اقدام به خریدوفروش آنها نکنید.

تعمیر وسایل دست‌دوم جهت کسب سود بیشتر

برخی از وسایلی که برای فروش می‌گذارند می‌توانید آنها را خریداری کنید و با انجام برخی تعمیرات جزئی، باقیمت بالاتر بفروشید.

مثلاً میزها را بعد از خریداری تعمیر و رنگ بزنید و یا دوچرخه‌ها را بعد از خریداری و انجام تعمیرات بفروشید. البته باید توانایی تعمیرات محصول را داشته باشید و یا برای تعمیرات این وسایل را به کسی بدهید.

ثبت درخواست

خدمات

سمساری فراهانی با سالها تجربه اماده خرید اجناس نو ودست دوم شماست.کافیست هم اکنون با ما تماس بگیرید.خدمات ما در تمام نقاط تهران و کرج و حومه این شهرها به همه شما هموطنان عزیز ارایه خواهد شد.خریدی مطمعن و راحت را با ما تجربه کنید.


گالری تصاویر

تماس با من