پخش عمده سنسور اکسیژن استوک اصلی_09149809132

پخش عمده سنسور اکسیژن,سنسور اکسیژن,سنسور اکسیژن استوک اصلی,فروش عمده سنسور اکسیژن استوک اصلی در بوکان

بیوگرافی

🌟پخش عمده سنسور اکسیژن استوک اصلی 🌟

☎️09330789339
☎️09149809132

به مدیریت احمد مقدم

فروش وپخش انواع سنسور اکسیژن استوک اصلی بهترین برندهای روز BOSCH.NTK.DENSO

سنسور اکسیژن استوک اصلی وشمع استوک بصورت عمده خرده📌یکی از مهمترین سنسورها در ماشینهای جدید سنسور اکسیژن یا سنسور لامبدا است که اولینبار در اواخر دهه 1960 میلادی طراحی شد. سنسور اکسیژن قطعهای مادامالعمر در ماشین محسوب نمیشود و بعد از مدتی ممکن است نیاز به تعویض داشته باشد. اما علائم خرابی سنسور اکسیژن چیست و اصلا علت این خرابی چیست؟ برای آشنایی بیشتر با سنسور اکسیژن خودرو, رسیدن به پاسخ این سؤالات و پیشگیری از خرابی آن تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

مهارت ها

پخش عمده سنسور اکسیژن استوک اصلی
100%
پخش عمده سنسور اکسیژن
87%
سنسور اکسیژن استوک اصلی
92%
سنسور اکسیژن
100%
پخش عمده سنسور اکسیژن استوک اصلی در بوکان
98%
پخش عمده سنسور اکسیژن استوک اصلی در ارومیه
100%

علاقه مندی

🟣سنسور اکسیژن چیست و چه کاری در خودرو انجام میدهد؟

راننده هنگام کار کردن خودرو نیاز به اطلاع از وضعیت بخشهای مختلف آن دارد. این گزارش توسط سنسورهای مختلف به کاربراتور یا ECU در خودروهای کاربراتوری و انژکتوری اعلام میشود. گزارش سنسورها به راننده کمک میکند تا شرایط خودرو را به راحتی از درون کابین بررسی کرده و نیاز نباشد تا به صورت مداوم پیاده شده و بخشهای مختلف را بررسی نماید. گزارشهای مطرح شده توسط انواع سنسور, شامل اطلاعاتی حاوی وضعیت روغن موتور, بنزین, باد لاستیکها و موارد فنی دیگر میشوند. این اطلاعات توسط سنسورهای مختلف که هریک موظف به بررسی یک بخش هستند به دست میآید. یکی از این سنسورها که وظیفه مهمی در خودرو دارد و اطلاعات آن حیاتی محسوب میشود سنسور اکسیژن است. اکنون قصد داریم وظایف این سنسور را در خودرو بررسی کنیم تا بدانیم توجه به اطلاعات دریافتی از آن در چه درجه اهمیتی قرار دارد و این گزارش چه تفسیری میتواند داشته باشد.

🟣سنسور چیست؟

پیش از بررسی دقیق سنسور اکسیژن, نقش و وظایف آن در خودرو, خالی از لطف نیست که درباره سنسور بیشتر بدانیم. سنسور (Sensor) یا حسگر به وسیلهای گفته میشود که نسبت به محرکهای فیزیکی واکنش نشان میدهد. تغییرات محرکها به عنوان ورودی توسط حسگر دریافت شده و در آن به سیگنالهای الکترونیکی تبدیل و به سمت ECU یا هر پردازشگر دیگری ارسال میشود. به این ترتیب سنسور را میتوان وسیله اندازهگیری متغیرهای فیزیکی یا شیمیایی نیز دانست. این اجزا در تمام خودروها اعم از کاربراتوری و انژکتوری استفاده میشوند. البته بر اساس نوع منبع دریافت کننده اطلاعات که ECU یا راننده است, تفاوتهایی نیز در آنها وجود دارد.
در خودروهای انژکتوری سنسور اطلاعات جمعآوری شده خود را به ECU ارسال کرده, کامپیوتر خودرو نیز با تجزیه و خوانش اطلاعات, براساس شرایط متغییرها و محرکها, دستورات لازم را به عملگرها ارسال میکند تا شرایط را برطبق ایدهآل سیستمهای مختلف خودرو تنظیم نماید. در خودروهای کاربراتوری اما اطلاعات برای راننده ارسال شده و به صورت آلارم و نشانههایی در پشت آمپر نمایش داده میشود.

🟣علائم خرابی سنسور مپ و روش عیب یابی آن

در خودروهای کاربراتوری گاهی سنسورها مستقیما به عملگرها متصل هستند و دستورات لازم را خود به آنها ارسال میکنند. همین تفاوتها در عملکرد سنسور, ECU و عملگرا میتواند گویای تعدد و تنوع سنسورها در خودروهای انژکتوری و محدودیت آنها در خودروهای کاربراتوری باشد. البته هر روز نیز بر این تعداد و تنوع سنسورها افزوده میشود و خودروسازان در تلاش هستند تا با بکارگیری سنسورهای جدیدتر و نوآوری در این زمینه, امنیت, راحتی و امکانات محصولات خود را افزایش دهند. به طوری که امروزه تعدد سنسورها از مزایای اصلی خودروها محسوب میشود.

سنسور اکسیژن چیست و چه وظایفی در خودرو دارد؟
گفتیم که سنسورها با بررسی شرایط محرکهای فیزیکی مشخصی که با آنها در ارتباط هستند, گزارش خرابی, نقص یا هرگونه مشکلی را صادر کرده و اعلام نیاز برای رفع آن مینمایند. حسگر اکسیژن که سنسور لامبدا نیز نامیده شده, در صنعت به عنوان یک قطعه الکترونیکی شناخته میشود و میزان اکسیژن موجود در سوخت یا گاز را اندازهگیری میکند. سنسور اکسیژن که یکی از اصلیترین حسگرهای خودرو است, در ورودی مسیر اگزوز قرار دارد و وظیفه آن اندازهگیری میزان اکسیژن موجود در گازهای خروجی از خودرو یا در واقع موتور است. اکسیژن موجود در این گازها, در واقع میزان اکسیژن سوخته نشده در فرآیند احتراق را نشان میدهد. بنابراین, بالا بودن میزان اکسیژن به معنای احتراق ناقص و درصد نامناسب مخلوط سوخت و هوا است. به این ترتیب که در صورت گزارش وجود بیش از حد اکسیژن در گازهای خروجی از موتور, غلظت مخلوط بالا و مصرف سوخت بیش از حد مطلوب است. سنسور اکسیژن گزارشهای خود را به صورت سیگنالهای قابل خوانش (تغییر ولتاز 1 تا 9 ولت) برای ECU ارسال کرده و در صورت وجود اکسیژن زیاد, ECU تنظیمات لازم را در سیستم سوخترسانی با تغییر زمان پاشش انژکتورها, پیاده میکند. به این ترتیب که در صورت غلیظ بودن سوخت, زمان پاشش را کوتاه کرده و در صورت رقیق بودن آن این زمان را افزایش میدهد. به این ترتیب میتوان وظایف سنسور اکسیژن را به شرح زیر بیان کرد:

🌟تاثیر در کاهش مصرف سوخت

🌟تاثیر در کاهش سطح آلایندگی خودرو

🌟تاثیر در بهبود احتراق و افزایش راندمان موتور

اهمیت این سنسور به حدی بالا است که در موتورهای جدید از 2 سنسور اکسیژن استفاده میشود. اگر یک سنسور اکسیژن در خودرویی موجود باشد قبل از کاتالیست نصب میشود و اگر دو سنسور به کار رود قبل و بعد از کالیست قرار میگیرند. نوک این سنسور یا سنسورها که درون اگزوز است, میزان اکسیژن موجود در دود خروجی از اگزوز را اندازه میگیرد و گزارش آن را به ECU میدهد تا میزان سوخت تزریقی درون سیلندر را تنظیم کند. به این صورت که کم بودن میزان اکسیژن در اگزوز به معنی زیاد بودن میزان سوخت است و زیاد بودن آن به معنی کم بودن میزان سوخت. لازم به ذکر است امروزه در خودروهایی با موتورها V شکل 6 یا 8 سیلندر از 4 سنسور اکسیژن در سیستمی با نام OBD II استفاده میشود. 2 سنسور اکسیژن اضافی هریک روی یکی بلوکهای سیلندر نصب میشوند و ECU با بررسی اطلاعات این دو جفت سنسور موجود در موتور و مبدل کاتالیزوری اگزوز, آنها را مقایسه کرده به اطلاعات دقیقتری دست مییابد. این سیستم جدید به کاهش بیشتر سطح آلایندگی خودرو و مصرف آن کمک میکند.

🟣انواع سنسور اکسیژن و ساختار آن

سنسورهای اکسیژن در دو نوع تولید میشوند:

1. تک سیم که در خودروهای قدیمیتر به کار میرفته و فاقد گرمکن است.

2. یک سوکت چهار سیم که دارای گرمکن است و دقت بالایی دارد. این نوع سنسور به دلیل دقت بالاتر در در خودروهای جدید استفاده میشود. این مدلهای خود در دو نوع پایه کوتاه و پایه بلند تولید میشوند که تفاوت آنها در نوع و ارتفاع سوکتشان است.

ساختار سنسورهای اکسیژن اما فرمی ثابت دارد که شامل اجزای زیر میشود:

🌟بدنه سرامیکی یا چینی
🌟الکترودهای پلاتینیومی
🌟غلاف با جنس دی اکسید زیرکونیوم
🌟المنت گرم شونده

  • پخش عمده سنسور اکسیژن استوک اصلی
  • فروش عمده سنسور اکسیژن استوک اصلی
  • خرید عمده سنسور اکسیژن استوک اصلی
  • قیمت سنسور اکسیژن استوک اصلی

تماس با ما

در صورت تمایل میتوانید از طریق فرم یا اطلاعات زیر با ما در تماس باشید
  • موبایل: 09330789339
  • آدرس: آذربايجان غربي - اروميه - بوکان
  • کد EBC: ندارد
  • کد USSD: ندارد

مسیریابی از طریق:

Loading ...