زبان روسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران غرب

بیوگرافی

زبان روسی یکی از زیباترین, غنی ترین و رایج ترین زبانها در جهان است. 277 میلیون نفر نه تنها در خاک فدراسیون روسیه بلکه در جماهیر شوروی سابق همچون اکراین, قزاقستان, ازبکستان, قرقیزستان و بلاروس به این زبان صحبت می کنند.
در حال حاضر زبان روسی از لحاظ گستردگی پنجمین زبان دنیا و یکی از شش زبان رسمی سازمان ملل متحد, یونسکو و دیگر سازمان های بین المللی است. زبان روسی با خط سیریلیک نوشته و خوانده می شود. این زبان در حوزه های مختلف تعاملات بین المللی همچنین در نقش" زبان علمی" و ابزار ارتباطی دانشمندان کشورهای مختلف بکار می رود.
زبان روسی جزو غنی ترین زبان های ادبی است. ادبیات روسی نقش مهمی را در گسترش فرهنگ و زبان روسی ایفا کرد...ه است.
امروزه شاهد افزایش علاقه مردم به فراگیری زبان روسی در جهان هستیم. آمار ده سال اخیر در این حوزه مثبت بوده است و شاهد وضعیت با ثبات این امر می باشیم. در حال حاضر در ایران نیز به زبان روسی بعنوان زبانی بین المللی که در میان دیگر زبانها موقعیت مهمی را به خود اختصاص داده است, توجه ویژه ای می شود. از مهمترین دلایل افزایش شمار علاقمندان به یادگیری زبان روسی در ایران, موقعیت ژئوپولتیک کشورهای روسیه و ایران, روابط دیرینه فرهنگی, اقتصادی و سیاسی با این کشور, همچنین گسترش روزافزون این روابط در سالهای اخیر, توان بالای علمی دانشگاه های روسیه به خصوص در رشته های علوم انسانی و فنی از یک سو و کاربرد و جایگاه زبان روسی در کشور های اتحاد جماهیر شوروی سابق از سوی دیگر می باشند.
روسیه قدرت منطقه به شمار می آید. این کشور اتحادیه هایی با جماهیر شوری سابق ایجاد کرده است که از جمله آنها می توان به اتحادیه گمرکی و سازمان قرارداد امنیت مشترک اشاره کرد. سیاستمداران برجسته روسیه پیشنهاداتی را در خصوص اتحادیه اوراسیایی مطرح کرده اند که موجب اتحاد دولتهای شوروی سابق با استراتژی احاطه بر حوزه اقتصادی و امنیتی می شود. انتظار می رود این امر انگیزه ای برای اقتصاد روسیه, سیاست خارجی و تأثیر نظامی این کشور بر منطقه باشد.
با یادگیری این زبان می توانید در حوزه های اقتصادی روسیه مشغول به کار شوید. کشور روسیه یکی از بزرگترین تأمین کنندگان منابع طبیعی و مواد خام از جمله نفت, الماس, طلا, مس, منگنز, اورانیوم, نقره, گرافیت و پلاتین می باشد.
زبان روسی زبان علوم و فنون محسوب می شود. طبق تحقیقات اخیر, بیشترین تعداد مقالات و انتشارات علمی ابتدا به زبان انگلیسی و در مکان دوم به زبان روسی مطرح شده اند. این آثار منتشر شده در حوزه شیمی, فیزیک, زمین شناسی, ریاضی و زیست شناسی بوده است. نوآوری در برنامه نویسی, فناوری اطلاعاتی, برنامه های نرم افزاری مربوط به آژانس های دولتی و شرکت هایی خصوصی از روسیه می باشد.
زبان روسی با بسیاری از شاخه های علوم تلفیق می شود: تجارت , علوم سیاسی, زبان انگلیسی, مهندسی, ریاضیات و موسیقی. شما با یادگیری زبان روسی در مقایسه با دیگر افراد هم رشته ای خود که با این زبان آشنایی ندارند و به یادگیری آن نپرداخته اند, از امتیازات,امکانات و قابلیت های بیشتری برخوردار خواهید بود.
با یادگیری زبان روسی با فرهنگ مردم آن کشور آشنا شوید. تئاتر, سینما, ادبیات, موسیقی و هنرهای تجسمی تنها برخی از حوزه ها است که روسیه در آنها نوآوری داشته است.
زبان آموزان روسی کسب و کار موفقی برای خود ایجاد می کنند. با یادگیری زبان روسی امکان کار در سازمان های بزرگ بین المللی را خواهید داشت.

علاقمندان به ادامه تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران غرب در مقطع کارشناسی زبان روسی می توانند با مراجعه به آدرس ذیل و ارائه مدارک, ثبت نام نهایی خود را انجام دهند.
مدارک لازم جهت ثبت نام:
1. عکس 4*3 اسکن شده
2. شناسنامه وکارت ملی
3. مدرک دیپلم چهارساله نظام قدیم و یا مدرک دیپلم نظام جدید و مدرک پیش دانشگاهی
4. کارت پایان خدمت
انتخاب رشته و محل مورد نیاز:
رشته زبان روسی 20344, کد واحد دانشگاهی (دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران غرب) : 228

بیشتر

علاقه مندی

  • زبان روسی
  • آموزش زبان روسی

تماس با ما

در صورت تمایل میتوانید از طریق فرم یا اطلاعات زیر با ما در تماس باشید
  • تلفن: 02188385770
  • آدرس: تهران - تهران - شهرک قدس میدان صنعت ابتدای خیابان فرحزادی نرسیده به مجتمع میلاد نور ابتدای خیابان سیمای نور پلاک 1مجتمع آموزشی پیامبر اعظم (ص)
  • کد EBC: ندارد
  • کد USSD: ندارد
Loading ...