طراحی سونا و جکوزی در مازندران

طراحی سونا و جکوزی در مازندران

بیوگرافی

استخرسازان رستمی دارای دانش , تخصص فنی و

سالها تجربه در زمینه سازه های آبی می باشد,که

برای طراحی , مهندسی و ساخت یک تاسیسات آبی ضروری است

🔹️مجموعه ما با ساخت استخر , سونا و جکوزی در اشکال و طرح های منحنی مختلف تا به امروز توانسته رضایت مشتریان خود را جلب کند
امید است بتوانیم با تکیه بر اصل مشتری مداری و صداقت کاری و بهبود مستمر خدمات شایسته در راستای تامین نیازهای شما کارفرمایان محترم به این هدف مهم نائل گردیم

( انجام خدمات سیمان کاری , آب بندی , نصب سرامیک استخر و سونا و جکوزی توسط مجموعه ما صورت میگیرد )

مهارت ها

ساخت سونا و جکوزی محهز با بهترین دستگاه و تجهیزات
100%
طراحی شیک ترین سونا و جکوزی
100%

علاقه مندی

ویژگی های ساخت استخر , سونا و جکوزی در استان مازندران

🔴6 اصل مهم در طراحی و ساخت استخر توسط استخرسازان ما

1-شکل استخر
فرم استخر دارای محدودیتی نیست و میتوان استخر را تقریباً به هر شکلی اجرا نمود به شرطی که با طرح کلی معماری و لنداسکیپ ساختمان هماهنگی داشته باشد. استخر مستطیل که مرسومترین شکل استخر به حساب میآید را میتوان مقرون به صرفهترین شکل به لحاظ ساخت, شیب بندی, آب بندی و تمیز کردن و نگهداری دانست اما اصلا ً به این معنا نیست که اجرای استخر محدود به شکل مستطیل و سطوح تخت است می توان استخری با دیواره های منحنی یا زاویه دار اجرا نمود.

2- نمایش استخر
تا 20 سال قبل استخر صرفاً با نمایش فوقانی تصور میشد به همین دلیل عمده استخرها به صورت دفنی و در داخل زمین اجرا
میشدند و شما از کنار استخر یا طبقات بالاتر معمولاً فقط سطح استخر را مشاهده میکردید اما امروزه میتوان استخرهایی روی سطح ایجاد نمود, دیواره استخر را شفاف اجرا کرد و یا حتی استخر را بر روی طبقات با کف شفاف طراحی کرد. این سبک استخرها یعنی استخر با دیواره یا کف شفاف علاوه بر حفظ ماهیت مفرَح بودن و کاربرد ورزشی آن, به عنوان یک نقطه عطف و هویت نمایشی قوی در بنا استفاده میگردد. حتی بعضی از طراحان خوشذوق, پوشش گیاهی را در اطراف استخر درنظر میگیرند یعنی تلفیق دو عنصر آب و گیاه که بسیار زیبا و متفاوت خواهد بود.

3- محل استخر
انتخاب محل استخر از اهمیت ویژهای برخوردار است. استخر باید حتی الامکان در طول روز از نور طبیعی برخوردار باشد و فقط در شب نیاز به نور مصنوعی داشته باشد. حفظ حریم خصوصی نیز نکته دیگریست که باید در انتخاب محل استخر مورد توجه قرار گیرد, استخر باید در قسمتی طراحی شود که دید مزاحم نداشته باشد. باد نیز مسئله تاثیرگذاری است. قبل از طراحی باید اطلاع کافی از وضعیت توپوگرافی زمین و جهت وزش باد را داشت تا استخر در جهت مسیر باد قرار نگیرد.

4- اندازه استخر
برای دست یابی به اندازه مناسب, باید به نکات زیر توجه کرد:

در منزل خود چقدر فضا میتوانید برای ساخت استخر در نظر بگیرید؟

چند نفر میخواهند از استخر استفاده کنند؟

از استخر خود به چه منظور میخواهید استفاده کنید؟ (ورزشی, درمانی, تفریحی و…)

5- سازه استخر
مهمترین مسئله در پایداری استخر بحث سازه آن میباشد. شکل و عمق استخر اهمیت زیادی در نوع سازه استخر دارد. معمولاً فرمهای خاص, هزینههای اضافی را در بحث سازه به همراه دارند و محدویتهایی را بوجود میآورند. بتُن مسلح با توجه به فرمپذیری, مقاومت بالا در برابر رطوبت, طول عمر خوب و هزینههای نسبتاً کمتر مرسومترین سازه اجرایی استخر در جهان میباشد اما چنانچه بخواهیم ضخامت دیوارهها را کم کنیم یا برای اجرای یک استخر در طبقات فوقانی کاهش چشمگیر در بار وارد به اسکلت داشته باشیم, میتوانیم به سازه فلزی یا فایبرگلاسی فکر کنیم. بسیاری از پروژهها در داخل و خارج از کشور با این سازهها اجرا شدهاند.

6- عایق و آب بندی استخر
برای آب بندی و عایقکاری استخر گزینههای بسیار زیادی در بازار وجود دارد که هر کدام ویژگیهای خود را دارند اما در انتخاب نوع مواد آب بندی باید نکات زیر را در نظر بگیرید:

مقاوم در برابر قلیاها و نمکها

مقاومت در برابر تغییرات سریع دمایی

قابل اعمال در محدوده دمایی گسترده

چسبندگی

انعطافپذیری

مقاومت در برابر آب, سایش

قابلیت ایجاد پل بر ترکها

مقاومت مکانیکی

  • قیمت ساخت سونا و جکوزی درمازندران
  • طراحی سونا و جکوزی درمازندران

تماس با ما

در صورت تمایل میتوانید از طریق فرم یا اطلاعات زیر با ما در تماس باشید
Loading ...