مکان های تاریخی اصفهان

مکان های تاریخی و گردشگری اصفهان

بیوگرافی

واقعیت این است که نمیدانم از کجا شروع کنم! بگویم اصفهان, نصف جهان؟ بگویم اصفهان است و نقش جهان؟ واقعا مقالهای که درباره جاهای دیدنی اصفهان است از کجا باید شروع شود؟ دیدنی های اصفهان آنقدر زیاد هستند که هر کدام در ذهنم از دیگری جلو میزند و میگوید: «من!من! اول از من صحبت کن.»

سرفصلهای مقاله نمایش
تصمیم سختی است. گردش در اصفهان و دیدن همه مکان های دیدنی اصفهان از تصمیم من هم سختتر مینماید چون زمانی محدود داریم و جاهای دیدنی نامحدود. پس هرچه سریعتر سراغ معرفی اصفهان میرویم. قبل از شروع بهتر است از دستورالعمل سفر به اصفهان صحبت کنیم. یک دستورالعمل سه بخشی:

یک جفت کتانی راحت, کولهپشتی خالی و دوربین عکاسی با شا...رژ کامل.

کتاب سفر اصفهان-بینمتنی
چرا؟ چون نصف جهان زیادی بزرگ, زیادی زیبا و بیش از حد بهیادماندنی است!

آیا جاهای دیدنی زیارتی در اصفهان وجود دارد؟
بله, اصفهان علاوه بر اینکه بناهای تاریخی و مذهبی زیادی دارد, دارای چند امامزاده است. برخی از این امامزادهها عبارتند از امامزاده اسماعیل (ع), امامزاده هارون ولایت (ع), امامزاده زینب (س), امامزاده شاه زید (ع), امامزاده احمد (ع) و…

آیا جاهای دیدنی اصفهان کویر دارد؟
جاهای تفریحی اصفهان کدام است؟
دیدنی های پارک ناژوان اصفهان چیست؟
جاهای دیدنی اصفهان در شب کدامند؟
جاهای دیدنی تاریخی اصفهان
اصفهان از تاریخیترین شهرهای ایران است که زیباییهای بناهای تاریخی و معماری آنها خیرهکننده است. در سفر به جاهای دیدنی اصفهان دیدنیهای تاریخی آن را فراموش نکنید.

هتل اصفهان پاییز 1401-بین متنی
1- میدان نقش جهان, جایی که همیشه دلتنگش میشوید
میدان نقش جهان با تمام ویژگیهای منحصربهفردی که دارد, بیشک یکی از مهمترین جاهای دیدنی اصفهان است. این میدان در گذشته با نام «میدان شاه» شناخته میشد که پس از انقلاب نام آن به «میدان امام» تغییر کرد.

میدان امام, فضایی مستطیلی با 560 متر طول و 160 متر عرض است که ساخت آن و بناهای اطراف آن سالها طول کشید تا به شکل و شمایلی که حالا میبینیم برسد. نقش جهان, دومین میدان بزرگ جهان است که به عنوان جاذبه های اصفهان شهرت جهانی دارد.

پل خواجوی از جاهای دیدنی اصفهان
نقش جهان از جاهای دیدنی اصفهان که قدمت آن به دوران صفویه میرسد, در گذشته محلی برای برگزاری جشنها و بازی چوگان بود, در سال 1313 در فهرست آثار ملی ایران جای گرفت و در سال 111 جزو اولین آثار ایرانی بود که در میراث جهانی یونسکو ثبت شد.

میدان نقش جهان, جاذبهای پر از جزئیات است. مجموعهای از بناهای تاریخی از جمله مسجد جامع عباسی (مسجد امام) , عمارت عالی قاپو, مسجد شیخ لطف الله و سردر قیصریه در این میدان قرار گرفته است.

رادیو دور دنیا (اصفهان)-بینمتنی
مسیرهای دسترسی به پل خواجوی اصفهان
آدرس: اصفهان, انتهای جنوبی چهارباغ خواجو و در انتهای شرقی خیابان کمالالدین اسماعیل اصفهانی

دسترسی به پل خواجو به وسیله مترو, تاکسی و اتوبوس امکانپذیر است. اگر قصد دارید با اتوبوس به پل خواجو بروید, در ایستگاه پل خواجو پیاده شوید. اگر از مترو استفاده میکنید, باید در ایستگاه سیوسه پل پیاده شوید و فاصله دو کیلومتری تا پل خواجو را با تاکسی و یا پیاده طی کنید.

بیشتر

مهارت ها

سی وسه پل
100%
پل خواجو
100%

تماس با ما

در صورت تمایل میتوانید از طریق فرم یا اطلاعات زیر با ما در تماس باشید
  • موبایل: 09376503769
  • کد EBC: ندارد
  • کد USSD: ندارد
Loading ...