یاسین هدایتی فر
سلام

من یاسین هدایتی فر هستم

نویسنده, مشاور و مدرس دوره های استادی هوش مالی

 • مدرک تحصیلی فوق لیسانس
 • رشته تحصیلی کارافرینی و اقتصاد
 • دانشگاه تهران- زاهدان
 • تولد 1368/06/28
 • وضعیت تاهل متاهل
 • جنسیت مرد

بیوگرافی

تا جایی که یادم می آید, از پول درآوردن و کسب درآمد لذت بسیاری می برده ام. واقعیت را بخواهید پول موضوع خیلی مهم نبود, بلکه من انجام فعالیت های ارزشمندی که محصولی به نام پول داشته باشد, را خیلی دوست دارم. در 18 سالگی هدف مهمی برای خودم گذاشتم که تا چند سال, شبانه روز درگیر رسیدن به آن بودم. هدف یک چیز بود. واضح و مشخض!
یافتن پولساز ترین و راحترین کار برای رسیدن به ثروت!!!.
در 4 سال دانشگاه (مقطع لیسانس), ساعت 6 صبح از خواب بلند می¬شدم و تا حداقل یک شب فعالیت می¬کردم. هر فرصت, ایده, نظر یا پیشنهادی را برای ایجاد روشی از کسب درآمد که به پول ختم شود, امتحان و حتی در یک فاصله زمانی یک ساله, تیم های 10 نفره قدرتمندی ایجاد کرده بو...دم که می¬توانستم در زمانی کوتاه, هر ایده ای را در بازار پیاده کنم. احتمالاً خنده دار است بگویم که من خودم را همانند یک چریک بازاری تصور و همین حس را به تمام گروهم نیز انتقال می دادم. لازم به ذکر است که بخش زیادی از آن فعالیت ها را در همین کتاب توضیح داده ام. آن زمان تقریباً به هر میزان درآمدی که اراده میکردم, میتوانستم برسم و پس از آن بود که هدف جدیدی به هدف قبلیم اضافه شد: هدف واضح و مشخص بود!
شکستن رکوردهای درآمدی قبل با کشف دنیای های اقتصادی جدید.
بسیار آزادانه پول خرج می کردم و هیچ پس اندازی هم نداشتم. تقریباً 21 ساله بودم که طعم شیرین تجارت را چشیدم و با سفارش اجناسی از کشورهای دیگر و پخش آن ها به مدت یک سال, کسب درآمدهای بسیار خوب و راحت را نیز تجربه کردم. البته که پس از آن, کمی مشکلات قانونی برای گروهم بوجود آمد که نیازمند پول خرج کردن و از دست رفتن سرمایه ای که بدست آورده بودم شد!! . آن تجربه, درس های اخلاقی زیادی برایم داشت!!
آغاز دوره جدید (تقویت هوش مالی)
همیشه در زندگی زمان هایی وجود دارد که شما به اتفاقاتی که در گذشته افتاده, باید عمیق فکر کنید و به منظور ساختن زندگی بهتر, دلایل به وقوع پیوستن آن ها را درک کنید. روزهای خوب من نیز همیشه ادامه دار نبود و شاید زمان و دوره ای که باید چیزهای عمیق تر از بازی های اقتصادی را می آموختم فرارسیده بود.
سال 91 برای ادامه تحصیل به تهران آمدم و نکته عجیب این که بجز مقدار بسیار کمی از همان اجناسی که وارد میکردم, از آن فعالیت های پررنگ هیچ پولی برایم باقی نمانده بود. این فاجعه تقریباً مصادف با زمانی بود که یکی از قدیمی ترین دوست هایم (که هیچ وقت فکرش را هم نمی کردم) توانسته بود بدون کار کردن یک خانه ی 60 متری بخرد. از همزمانی این دو اتفاق بسیار متعجب شده بودم و در ذهنم سوال های بسیاری نقش بسته بود که باید جوابشان را میدادم. اجناسی که برایم مانده بود را در بازار تهران, به مبلغ 400 هزار تومان فروختم و بزرگترین نکته ای که تا آن زمان فعالیت های حرفه ایم به من آموخته بود را فراگرفتم. آن نکته مهم, همان چیزی است که شاید پس از انجام مطالب این کتاب, به آن برسید. شاید خیلی زود و شاید دیرتر ...
واقعیت این است که ((کار کردن)) همه چیز نیست و شاید در مسیر رسیدن به ثروت, آن قدرها هم نقش مهمی را بازی نکند!!!
سوال هایی که در ذهنم نقش بسته بود, را هزاران بار مرور کردم: آن پول ها چه شد؟؟؟؟ من برای ماندن در آن دوران طلایی چه کارهایی باید میکردم؟ آیا من همیشه باید کار کنم؟؟؟
چند هفته ای در این افکار عمیقی غرق شده بودم تا این که بالاخره هدف بعدی زندگیم را تعیین کردم. پاسخ به این سوال های بزرگ, هدف بعدی زندگیم بود که باید به آن ها می رسیدم. بنابراین هدف بعدی پاسخ به این سوال شد که ...
با پول هایی که کسب می¬کنیم, باید چه کنیم؟ چرا؟
کسب درآمد را برای چندین سال رها کردم و به دنبال پاسخ این سوال ها افتادم که اگر دوباره پول های زیادی بدست آوردم, باید با آن ها چه کاری انجام دهم؟؟ من متوجه شده بودم که اگر ما ندانیم که با پول هایی که بدست می¬آورید چگونه رفتار کنیم, فرقی با بدست نیاوردن پول نمی کند!!! همچنین متوجه شدم که شاید من کسب درآمد را خوب بلد باشم اما داستان رسیدن به استقلال مالی بسیار متفاوت تر از کسب درآمد تنها است!!!
چون نمی توانستم تا قبل از یافتن پاسخ سوالاتم به کسب درآمد بپردازم, 3 یا 4 سال بعد از آن, از روزهای سخت زندگی من به لحاظ مالی بود. در این سال ها شروع به خواندن و چندباره خواندن, ده ها کتاب در زمینه های مالی و سرمایه گذاری کردم, در چندین کلاس حرفه ای مختلف شرکت کردم, با اساتید, تجار و مدیران بسیاری ارتباط گرفتم و عجیب تر از همه به مدت 3 سال از تمامی نمایشگاه های مختلف سطح تهران بازدید و با تک تک غرفه داران و صاحبان اصلی کسب و کارهای مختلف صحبت کردم. در طول این مسیر, وارد فعالیت های سرمایه گذاری در حوزه های کارآفرینی, ملک, بورس, طلا, بازارهای جهانی نیز شدم تا در کمال ناباوری با شکست های مختلف, درس هایی که باید میگرفتم را کامل کنم. گفتنش سخت است اما شدت آن فعالیت ها به حدی بود که گاه برای خرج های معمول زندگی خودم نیز کم می¬آوردم!! و مجبور به اهدای پلاسمای خون و پشتیبانی دستگاه های کارت خوان شدم تا این مسیر را ادامه دهم.
بالاخره پاسخ آن سوال ها را پس از سال ها فراز و فرود پیدا کردم و متوجه شدم, همراه کسب درآمد چه اطلاعات و مهارت های دیگری باید داشته باشید تا بتوانید به استقلال مالی با کمترین فعالیت برسید. خبر خوب آن است که من توانسته ام همه آن اطلاعات را در دوره پرورش هوش مالی خودم انتقال بدهم. تلاش خودم را دوباره پس از سال ها شروع کردم و این بار با آگاهی, توانستم در کمتر از دو سال به استقلال مالی برسم. رویای من بالاخره پس از سال ها محقق شد اما این مسیر تا بینهایت ادامه دارد ... پس از آن اهداف دیگری تعیین کردم همانند انتقال اطلاعات خودم در رابطه با کسب درآمد (همین کتاب) و هوش مالی به جامعه, رسیدن به سطوح بالاتر مالی و مدیریتی, کمک به سطح دانش مالی طبقه متوسط و ضعیف جامعه و ساخت یک زندگی بسیار ارزشمند در آینده با ایجاد تغییر مثبت در افکار و زندگی دیگران ...

بیشتر

مهارت ها

مدرس دوره های هوش مالی
100%
مدرس دوره های کارافرینی
100%
مدرس و مشاور بازارهای سرمایه گذاری
100%
مدرس و مشاور بازار بورس
80%
مشاور حوزه ملک
80%

علاقه مندی

علاقه زیادی به کتاب خواندن و دنبال پاسخ, برای سوال های ذهنم دارم. کتابخانه ها امن ترین مکان های دنیا برای من هستن.بازارهای مالی رو خیلی می خوام سردربیارم. اقتصاد برام مهم هست چون اینده همه افراد به اون وابسته هست و مهمه که بدونیم چی می خواد سرمون بیاد. کمک و آموزش به دیگران رو خیلی دوست دارم. می خوام تاثیر گذار باشم و این موضوع تا حدی هست که حتی آینده ایران رو می خوام تغییر بدم. من آزادم و آزادی رو بسیار دوست دارم

 • 🇮🇷ایران🇮🇷
 • آموزش
 • کتاب
 • پول
 • آموزش دادن
 • اقتصاد
 • بازارهای مالی

افتخارات

نویسنده کتاب پول بدون پول 1397/07/09 فایل ضمیمه
نویسنده کتاب درآمدهای رویایی بدون سرمایه 1395/07/12 فایل ضمیمه
مدرس دوره های معروف استادی هوش مالی 1396/10/05 فایل ضمیمه
مدیر کانال تلگرامی پرافتخار richman 1397/11/27 فایل ضمیمه
خانه دار ‌‌شدن 200 نفر با آموزش های دوره هوش مالی 1397/01/14 فایل ضمیمه

تماس با من

در صورت تمایل میتوانید از طریق فرم یا اطلاعات زیر با من در تماس باشید
Loading ...