انجام مراحل احراز هویت آی نوتی

انجام مراحل احراز هویت آی نوتی

ویدئو آموزشی احراز هویت آی نوتی

مقدمه

همانطور که می‌دانید سامانه آی نوتی ارائه دهنده‌ی خدمات نرم افزاری بر بستر سرویس‌های مخابراتی است. به همین دلیل تمامی کاربرانی که برای استفاده از این خدمات در سایت آی نوتی ثبت نام می‌کنند می‌بایست؛ تمامی مراحل احراز را انجام دهند.
البته تمامی کاربران پس از ثبت نام وارد صفحه احراز خواهند شد که بهتر است در همان لحظه تمامی مراحل احراز را انجام دهند که در حین استفاده از سیستم به مشکلی برخورد نکنند.
برای مثال برای استفاده از بخش "ارسال پیامک" می بایست احراز هویت برای 4 بخش انجام گردد.
 1.  احراز مدرک شناسایی
 2.  احراز شماره همراه
 3.  احراز معرف
 4.  احراز شماره تلفن ثابت
اما برای استفاده از خدمات پرداخت و فعال کردن منوی پرداخت بر روی کد USSD نیاز است که حتما احراز هویت تلفن ثابت، انجام گردد.
در ادامه تمامی مراحل انجام احراز هویت را به شما توضیح خواهیم داد.

نحوه انجام احراز هویت

تمامی افرادی که به تازگی در سایت آی نوتی ثبت نام کرده‌اند و می‌خواهند برای اولین بار، وارد سایت آی نوتی شوند؛ مستقیما وارد صفحه احراز هویت خواهند شد. در غیر این صورت اگر هر کدام از مراحل احراز هویت به درستی انجام نشده باشد، با ورود به هر کدام از بخش های داخل سامانه‌ی آی نوتی، خطای احراز هویت مرتبط به آن خدمت، به شما نمایش داده خواهد شد.
پیشنهاد می‌کنیم تمامی مراحل احراز هویت را از همان ابتدای انجام دهید تا بعدا برای استفاده از هر کدام از خدمات، سیستم به شما خطای احراز هویت را نشان ندهد.
یکی از خدماتی که برای استفاده از آن نیاز به انجام تمامی مراحل احراز هویت دارید؛ بخش "ارسال پیامک" می‌باشد.برای اینکار از منوی اصلی بر روی منوی "خدمات" و سپس بر روی زیر منوی "راهکارهای تبلیغاتی" و در نهایت بر روی گزینه‌ی "ارسال پیامک" کلیک کنید.
دسترسی به بخش احراز هویت آی نوتی
دسترسی به بخش احراز هویت آی نوتی
اگر هیچ کدام از مراحل احراز هویت را انجام نداده باشید؛ به شما صفحه احراز هویت 4 مرحله‌ای نمایش داده خواهد شد.
نمایش خطاهای احراز هویت برای بخش ارسال پیامک
نمایش خطاهای احراز هویت برای بخش ارسال پیامک
همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید؛ در حال حاضر تمامی مراحل احراز هویت انجام نشده است و به رنگ زرد نمایش داده می‌شوند؛ اما به محض اینکه هر کدام از این مراحل با موفقیت انجام شود؛ به رنگ سبز در می‌آید.
برای انجام هر کدام از مراحل احراز هویت و مشاهده قوانین و مقرارت آن قسمت کافیست از لیست نمایش داده شده بر روی احراز مورد نظر کلیک نمایید و یا بر روز نوار زرد رنگ همان احراز کلیک کنید.
احراز مدارک شناسایی
احراز مدارک شناسایی

احراز هویت مدرک شناسایی

اولین مرحله از احراز هویت مربوط به بارگذاری مدرک شناسایی است. کاربران ایرانی می‌بایست تصویر کارت ملی و یا شناسنامه‌ (در صورتی شناسنامه جدید است و کد ملی در آن درج شده است) را در این بخش بارگذاری نمایند.
تصویر کارت شناسایی می بایست شرایط زیر را داشته باشد.
 1. عکس از روبروی و زاویه مستقیم گرفته شده باشد.
 2. تصویر با کیفیت باشد (تار و مخدوش نباشد).
 3. تصویر رنگی باشد (از آپلود تصویر سیاه و سفید بپردازید.)
 4. عکس به صورت افقی گرفته شود و کاربر جعه دوربین خود را تغییر ندهد.
نکته: اگر کاربر تابعیت ایرانی نداشته باشد؛ می‌بایست تصویر صفحه اول پاسپورت خود را با شرایط ذکر شده، در این بخش بارگذاری نماید.
برای بارگذاری تصویر بر روی دکمه‌ی "انتخاب فایل" کلیک کنید و فایل تصویر خود را از حافظه کامپیوتر و یا گوشی خود، انتخاب کنید و در نهایت برای بارگذاری نهایی بر روی دکمه‌ی "ارسال مدارک" کلیک کنید.
بارگذاری تصویر مدرک شناسایی
بارگذاری تصویر مدرک شناسایی
نکته: دقت نمایید تایید مدارک شناسایی توسط تیم پشتیبانی آی نوتی انجام خواهد شد؛ به همین منظور تایید مدرک شناسایی کمی زمانبر خواهد بود.
پس از تایید مدرک شناسایی، یکی از خطاهای بخش احراز حذف می‌شود. دیگر بخشی برای آپلود مجدد تصویر وجود نخواهد داشت، تصویر تایید شده در این بخش نمایش داده می‌شود و نوار احراز هویت این بخش، سبز رنگ خواهد شد.
تایید احراز هویت مدرک شناسایی
تایید احراز هویت مدرک شناسایی

نمایش مدرک شناسایی تایید شده
نمایش مدرک شناسایی تایید شده

احراز هویت شماره موبایل

برای انجام احراز هویت این بخش می توانید بر روی لینک خطای "احراز خط موبایل" و یا بر روی نوار زرد رنگ "خط موبایل" کلیک نمایید.
احراز خط موبایل
احراز خط موبایل
همانطور که در تصویر می‌بینید؛ یک کد USSD به شما نمایش داده خواهد شد.
برای این کار می‌بایست برای احراز هویت شماره موبایل؛ این کد را با همان شماره همراهی که در زمان ثبت نام وارد کرده‌اید؛ شماره گیری نمایید.
احراز هویت خط موبایل
احراز هویت خط موبایل
اگر بر روی صفحه نمایش گوشی تلفن همراه خود، صفحه احراز هویت را مشاهده می‌کنید؛ دیگر نیازی نیست که این کد USSD را تایپ نمایید؛ با کلیک بر روی دکمه‌ی فعال سازی، کد به صورت تایپ شده نمایش داده می‌شود و فقط کافیه روی دکمه‌ سبز تماس کلیک کنید که شماره گیری USSD انجام شود.
احراز هویت خط موبایل
احراز هویت خط موبایل
در این بخش فقط شماره موبایل‌هایی مورد قبول است که جزو اپراتورهای همراه اول و یا ایرانسل باشد؛ لذا در صورتی که شماره موبایل شما در زمان ثبت نام از اپراتور دیگری مانند تالیا بوده است؛ و یا در صورتی که به هر دلیلی شماره تلفن همراه شما تغییر پیدا کرده است؛ برای احراز هویت لازم است شماره موبایل خود را تغییر دهید.
برای این کار از این بخش بر روی دکمه‌ی تغییر شماره موبایل کلیک کنید تا به صفحه‌ی ویرایش مشخصات ارجاع داده شوید.
احراز هویت خط موبایل
احراز هویت خط موبایل
در آن صفحه شماره همراه جدید خود را تایپ کرده و بر روی دکمه‌ی "ثبت اطلاعات" کلیک کنید.
تغییر شماره موبایل برای احراز شماره موبایل
تغییر شماره موبایل برای احراز شماره موبایل
در نهایت اگر احراز هویت در این بخش به درستی انجام گردد، نوار این قسمت سبز رنگ خواهد شد.

احراز هویت معرف

در این مرحله از احراز، معرف شما می بایست هویت شما را احراز نماید. در حقیقت پس از انجام مراحل ثبت نام شما در سامانه‌ی آی نوتی؛ یک کد USSD برای شماره موبایل معرف شما پیامک خواهد شد. لذا معرف شما می بایست این کد را با همان شماره موبایلی که پیامک را دریافت کرده است؛ شماره گیری کند.
شما هم به عنوان کاربر آی نوتی در این بخش آن کد USSD را مشاهده می‌کنید.
با کلیک بر روی خطای "احراز معرف" و با نوار زرد رنگ "معرف(احراز نشده)" این کد USSD قابل مشاهده می‌باشد.
احراز هویت توسط معرف
احراز هویت توسط معرف
اگر به هر دلیلی این کد برای معرف شما پیامک نشده باشد؛ با کلیک بر روی دکمه‌ی "ارسال پیامک به معرف" از این بخش، می توانید مجددا کد را برای معرفتان ارسال کنید.
احراز هویت توسط معرف
احراز هویت توسط معرف
به محض اینکه معرف شما این کد را با شماره موبایل خود، شماره گیری کند؛ نوار این بخش هم سبز رنگ خواهد شد.

احراز هویت تلفن ثابت

اگر می‌خواهید به تمامی امکانات پرداخت وجه در سامانه‌ی آی نوتی دسترسی داشته باشید؛ مخصوصا برای فعال کردن منوی پرداخت وجه بر روی کد USSD، نیاز است شماره ثابت خود را در این بخش احراز نمایید.
برای این کار کافیست بر روی خطای "احراز تلفن ثابت" یا بر روی کادر زرد رنگ "تلفن ثابت" کلیک کنید؛ تا این بخش به شما نمایش داده شود.
احراز شماره تلفن ثابت
احراز شماره تلفن ثابت
پس از آن می بایست شماره تماس تلفن ثابت خود را به همراه پیش شماره‌ی شهرستان وارد کنید و بر روی دکمه‌ی "ذخیره شماره تماس" کلیک نمایید
احراز شماره تلفن ثابت
احراز شماره تلفن ثابت
در نتیجه به شما پیامی جهت تایید نهایی شماره تلفن نمایش داده خواهد شد.
احراز شماره تلفن ثابت
پس از تایید این پیام، در این بخش از احراز، پیامی نمایش داده خواهد شد مبنی بر اینکه شما با همان شماره‌ی ثابتی که در بخش قبلی وارد کرده بودید؛ شماره 74607-021 تماس بگیرید و پس از شنیدن پیام صوتی، کد نوشته شده در این بخش را شماره گیری کنید.
اگر شماره تلفن شما پیش شماره‌ی تهران (021) را دارد؛ نیازی نیست برای تماس ، پیش شماره 021 را شماره گیری نمایید.
احراز شماره تلفن ثابت
احراز شماره تلفن ثابت
پس از انجام این مرحله از احراز، لیست تمامی احراز ها به رنگ سبز تغییر پیدا خواهد کرد و شما به تمامی خدمات سامانه‌ی آی نوتی دسترسی خواهید داشت و دیگر هیچ خطایی را برای بخش احراز مشاهده نخواهید کرد.
رفع تمام خطاهای احراز هویت
رفع تمام خطاهای احراز هویت
دیدگاههای خود را با ما در میان بگذارید
 • فاطمه محرمخانی

  کاش تایید کارت شناسایی یکم زودتر انجام بگیره ... 😭😭😭😭😭

آمار مشتریان

آی نوتی از نگاه آمار

خلاصه آمار لحظه ای آی نوتی در یک نگاه


368861
مجموع کاربران