کاربرد خدمات آی‌نوتی و اینما برای موسسات آموزشی و مدارس

کاربرد خدمات آی‌نوتی و اینما برای موسسات آموزشی و مدارس

راه اندازی سامانه ثبت نام مدارس با فرم سریع USSD


یکی از بزرگترین دغدغه‌های مدیران مدارس، ثبت نام دانش آموزان در برنامه‌های مختلف مدرسه است.

مواردی از جمله:
 • پیش ثبت نام مدرسه
 • ثبت نام در سرویس مدرسه
 • ثبت نام در کلاس‌های فوق برنامه
 • ثبت نام در اردوهای مختلف
 • ثبت نام در کتابخانه‌ی مدرسه
 • و خیلی موارد دیگر...

تا قبل از این، مدارس فرم‌های کاغذی رو در اختیار دانش آموزان یا والدین آنها قرار می‌دادند تا تکمیل شود و مراحل ثبت نام انجام گردد.
 • یکی از معایب این کار از بین رفتن فرم‌های کاغذی یا گم شدن آنها بود
 • یکی دیگر از معایب آن تکمیل حضوری فرم‌هاست که در دنیای پر مشغله‌ی افراد، حضور والدین در مدارس بسیار سخت و زمانگیر خواهد بود.
 • یکی دیگر از معایب آن عدم ذخیره سازی اطلاعات در یک سیستم جامع هوشمند است.

به نظر شما بهترین و کم هزینه‌ترین راهکار چیست؟

یکی از راهکارهای خوب، راه‌اندازی سایت برای مدارس می‌باشد. اما همه‌ی مدارس توانایی راه اندازی سایت و بروزرسانی لحظه‌ای آن را خواهند داشت؟
آی نوتی راهکار آسان تر و کم هزینه‌تری را به شما پیشنهاد می‌دهد و آن هم ایجاد منو از نوع "فرم سریع" بر روی کدهای USSD می‌باشد.
هر مدرسه‌ای می تواند با پرداخت هزینه‌ی بسیار اندک، یک کد USSD از سامانه‌ی آی نوتی خریداری نماید.
حالا مسئول مدرسه با در اختیار داشتن کد USSD ، می تواند برای ثبت نام در هر برنامه، یک منوی جداگانه از نوع "فرم سریع" و برای پرداخت هزینه‌ی آن، یک منو از نوع "پرداخت وجه مستقیم" پیاده سازی نماید.
با این کار دانش آموزان و والدین می‌توانند بدون مراجعه‌ی حضوری به مدرسه، اطلاعات مورد نیاز برای ثبت نام را ارسال کنند و حتی هزینه‌ی آن را به صورت آنلاین پرداخت نمایند.
از طرف دیگر مسئولین مدرسه می‌توانند تمامی فرم‌ها و پرداخت‌های انجام شده را در سامانه‌ی آی نوتی مشاهده و مدیریت نمایند و درپنل آی نوتی وضعیت ثبت نام کاربر را مشخص کنند، در صورت تغییر وضعیت ثبت نام برای شخص پیامک اطلاع سانی ارسال می‌شود.
برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد نحوه‌ی پیاده سازی فرم سریع، حتما به وبلاگ آی نوتی مراجعه نمایید.


فقط با شماره گیری یک کد USSD ، در هر لحظه و هر مکان، از وضعیت تحصیلی فرزندتان با خبر شوید.


همانطور که می‌دانیم به دلیل شرایط ایجاد شده به واسطه‌ی انتشار ویروس کرونا، مراجعه‌ی حضوری به همه جا کمتر شده و تمامی کسب و کارها سعی دارند شرایطی را ایجاد کنند تا عموم مردم بتوانند کارهای خود را به صورت غیر حضوری انجام دهند.
از این رو، پدر مادرها برای اطلاع از وضعیت تحصیلی فرزندشان، کمتر به مدرسه‌ی آنها مراجعه می‌کنند.
به همین جهت مدارس هم به دنبال راهکارهایی برای عدم مراجعه‌ی حضوری والدین می‌باشند.
راهکارهایی برای اطلاع از وضعیت تحصیلی فرزندان، اطلاع از نمرات آزمونهای متفاوت، اطلاع از هزینه‌های پرداخت نشده و صورت‌حساب‌های مالی

بدین منظور دو راهکار برای این مساله وجود دارد.
 1. طراحی سایت
 2. استفاده از کد USSD و ایجاد پنل کاربری برای هر دانش آموز

قطعا طراحی سایت برای مدرسه، بروزرسانی لحظه‌ای و پشتیبانی آن، هزینه‌ی زیادی به همراه دارد و طراحی و پیاده سازی آن بسیار زمانگیر خواهد بود.
در این شرایط کدهای USSD به کمک مدارس می‌آید. ما در کدهای USSD آی نوتی این امکان را فراهم کرده‌ایم تا منوهای پنهان ایجاد کنیم.
با استفاده از این قابلیت می‌توانیم برای هر دانش آموز یک پنل جداگانه بر روی کد USSD طراحی نماییم. پیاده سازی این سامانه بر روی کد USSD بسیار ساده می باشد.
کافیست مسئول مدرسه در سامانه‌ی آی نوتی بر روی کد USSD یک منوی معمولی ایجاد کرده و و برای هر مقطع تحصیلی زیر منوهای جداگانه ‌ای بسازد.
در صورتی که مدرسه برای هر مقطع تحصیلی، چندین کلاس متفاوت دارد، مسئول مدرسه می‌بایست برای هر کلاس زیر منوی جداگانه‌ای در منوی مقطع تحصیلی طراحی نماید.
حالا نوبت این است که برای هر دانش آموز یک کد در نظر بگیریم و با استفاده از قابلیت پنهان کردن منوها، پنل اختصاصی ایجاد کنیم.
برای ایجاد پنل اختصاصی هم مجددا منوی معمولی پنهان ایجاد کرده، برای فیلد کد منو، کدی را که برای دانش آموز در نظر گرفته ایم‌ وارد کرده و نمرات دانش آموز را در قسمت پاسخ کد USSD درج خواهیم کرد.
فقط کافیه کد هر دانش آموز را در اختیار والدینش قرار دهیم تا هر زمان که می‌خواهند با شماره گیری کد USSD و حرکت در منوها، کد فرزند خود را وارد کنند و از خلاصه وضعیت تحصیلی فرزند خود آگاه شوند.
علاوه بر این، با همین روش ایجاد منو، میتوانیم دسترسی جداگانه ای برای ورود دانش آموزان ایجاد کنیم، تا دانش آموزان بتوانند لیست تکالیف روزانه‌ی خود را از همین طریق دریافت نمایند.

راستی برای سادگی و سرعت بخشیدن به عملیات شماره گیری کد USSD راهکار دیگری هم وجود دارد. می توانید از QR کد و لینک کوتاه استفاده کنید.
یعنی QR کد منو رزرو نوبت پرینت گرفته و آن را اسکن کنید و یا روی لینک کوتاه منوی مورد نظر کلیک کنید تا به طور مستقیم کد USSD شماره گیری شود.
این روش را می توانید برای همه منو ها استفاده کنید.


درخواست سرویس مدرسه با شماره گیری کد USSD

در روزهای آغاز سال تحصیلی هستیم و یکی از بزرگترین دغدغه‌های پدر مادرها، سرویس ایاب و ذهاب فرزندانشان است.
سرویس مدارس ایمن ترین روش برای ایاب و ذهاب دانش آموزان محسوب می‌شود.
ثبت نام و رزرو سرویس، اعلام مشخصات دانش آموز ، اعلام آدرس و موقعیت مکانی، پرداخت هزینه‌ی سرویس و همچنین اعلام زمان غیبت دانش آموز می بایست توسط والدین انجام گردد.
به همین منظور والدین نیاز به سامانه‌ای جامع برای انجام تمامی این عملیات خواهند داشت.
کدهای USSD با امکاناتی که در اختیار صاحبین و مخاطبین قرار می‌دهد ، تمامی نیازهای والدین و مسئولین مدرسه در این زمینه را بر طرف کرده است.
مسئولین مدرسه می‌توانند با استفاده از کد USSD ، خدمات متنوعی در این زمینه‌، به والدین ارائه دهند .برای مثال:
 • برای رزرو و درخواست سرویس مدرسه منویی از نوع "ثبت درخواست مشخصات" ایجاد نمایند.
 • برای دریافت هزینه‌ی سرویس ، منویی از نوع "پرداخت وجه" ایجاد نمایند.
 • برای ثبت موقعیت مکانی منزل دانش آموزان منویی از نوع "ثبت محل کاربر" ایجاد نمایند.
 • برای اعلام غیبت دانش آموزان که سرویس مدرسه در روز خاص به دنبال آنها نرود، منویی از نوع "ثبت پیشنهادات" ایجاد نمایند.
 • و در نهایت برای سنجش کیفیت سرویس دهی به دانش آموزان، منویی از نوع "نظر سنجی" ایجاد نمایند.
با این کار والدین با شماره گیری هر کدام از زیر منو ها بر روی کد USSD، می توانند به راحتی با مسئولین مدرسه در مورد سرویس ایاب و ذهاب فرزندانشان در ارتباط باشند.
مسئولین مدرسه می‌توانند در زمان تعریف منوها، تنظیماتی را اعمال کنند تا هر زمان که منو و زیر منوهای فعال بر روی کد USSD توسط والدین شماره گیری شود، یک پیامک اطلاع رسانی برای شماره موبایل مسئول مربوطه ارسال گردد تا بتواند به سرعت موضوع را بررسی و پیگیری نماید.


کد USSD مدرسه را شماره گیری کن و در انتخابات اولیا مربیان شرکت کن

از آن جایی که خانواده اولین مدرسه و مدرسه دومین خانه هر کودک تلقی می‌شود، می‌توان به اهمیت نقش مدرسه و مربیان در زندگی و شخصیت هر کودک پی برد. به طور کلی والدین و مدرسه دو رکن اصلی در تعلیم و تربیت هر کودک به شمار می‌روند که فعالیت یک‌جانبه هر یک از این دو ناقص و بی‌ثمر خواهد بود.
به همین دلیل تشکیل انجمن اولیا و مربیان در هر مدرسه، امری اجتناب‌ناپذیر به نظر می‌رسد؛ چرا که تاثیر مثبت و مستقیمی در آینده کودکان دارد.
با وجود شرایط به وجود اومده برای کرونا و مشغله‌ی زیاد والدین، حضور آنها برای کاندید شدن و شرکت در انتخابات اولیا و مربیان تقریبا نا ممکن بوده و والدین ترجیح می‌دهند به صورت غیر حضوری در این امر مشارکت داشته باشند.
از این رو امکاناتی که بر روی سامانه‌ی آی نوتی ارائه شده است به کمک مدارس آمده و تمامی این کارها را به صورت غیر حضوری مقدور می‌سازد.

انتخابات اولیا مربیان را می‌توان با بهره گیری از 2 ابزار ارائه شده بر روی سامانه‌ی آی نوتی به راحتی اجرا و پیاده سازی کرد.
 1. دریافت اطلاعات کاندیدها با استفاده از منوی "فرم سریع" کد USSD
 2. نمایش اطلاعات هر یک از کاندیدها در iCV
 3. برگزاری انتخابات اولیا مربیان با استفاده از منوی "نظر سنجی" کد USSD
 4. اطلاع رسانی شماره گیری کدهای USSD برای کاندید شدن در انجمن اولیا مربیان ، اعلام شرکت در انتخابات اولیا مربیان و اعلام نتایج انتخابات از طریق سیستم ارسال پیامک آی نوتی

مسئولین مدرسه می‌توانند با استفاده از فرم سریع اطلاعات کاندید‌ها را دریافت کنند و از بخش مدیریت فرم‌های تکمیل شده آنها را مورد بررسی قرار دهند.

همچنین می‌توانند برای ارائه‌ی اطلاعات افراد کاندید به سایر والدین، منوهای معمولی برای هر کاندید درست کنند و در جواب کد USSD اطلاعات را به سایر والدین نمایش دهند.
البته این کار با iCV بهتر پیاده سازی خواهد شد. برای مثال مسئول مدرسه می‌تواند برای هر فرد کاندید، یک iCV تهیه کرده و اطلاعات دریافتی را در آن به نمایش بگذارد. سپس بر روی کد USSD برای هر کاندید یک منوی معمولی جداگانه درست کند و لینک iCV هر فرد کاندید در متن پیامک منوی همان فرد قرار داده شد.
در این صورت، وقتی مخاطبین شماره منوی کاندید شماره 1 را در پاسخ USSD ارسال می‌کنند، در جواب لینک iCV ها برای مخاطب پیامک خواهد شد.

در نهایت زمان نظر سنجی و نحوه‌ی برگزاری انتخابات را با ارسال پیامک انبوه به والدین اطلاع رسانی کنند. و نظر سنجی را از طریق منوی نظرسنجی بر روی کد USSD پیاده‌سازی و برگزار کنند.


مدیریت امور کتابخانه مدرسه با خدمات آی نوتی

خب یکی از مهم‌ترین بخش‌های مدارس که تاثیر عمیقی در بالا بردن سطح دانش، دانش آموزان دارد، کتابخانه‌ی مدرسه است.

در این پست می‌خواهیم کمی شما را با برخی از خدمات آی نوتی که میتواند ابزاری برای مدیریت این امور کتابخانه مدرسه باشد، آشنا کنیم.

ایده‌ی اول:
مسئول کتابخانه بر روی صفحه‌ی اختصاصی کارت ویزیت EBC، در بخش ویترین محصولات، برای هر ژانر کتاب، یک دسته‌بندی جداگانه ایجاد نماید و داخل هر دسته بندی، کتابهای آن دسته را وارد کند.
در نتیجه دانش آموز از بخش محصولات صفحه اختصاصی ، رزرو کتاب مورد نظر خود را درخواست دهد و مسئول کتابخانه پس از بررسی درخواست، زمان واگذاری کتاب را از طریق پیامک به دانش آموز اطلاع رسانی کند.

ایده‌ی دوم:
قطعا مدرسه برای انجام خیلی از امور خود ، به یک کد USSD نیاز خواهد داشت. مسئول کتابخانه می‌تواند بر روی کد USSD منویی از نوع "فرم سریع" برای عضویت در کتابخانه ایجاد نماید. دانش آموزان می‌توانند با شماره گیری آن کد USSD، لینک فرم عضویت را دریافت کنند و اقدام به تکمیل و ارسال فرم نمایند.

ایده‌ی سوم:
مسئول کتابخانه می‌تواند بر روی کد USSD زیر منویی برای پرداخت هزینه‌ی عضویت کتابخانه ایجاد نماید تا دانش آموزان با شماره گیره آن زیر منو، لینک پرداخت و اتصال به درگاه را دریافت کنند و اقدام به هزینه‌ی عضویت نمایند. همچنین دانش آموزان میتوانند در فیلد توضیحات فرم سریع، شماره پیگیری پرداخت خود را وارد کنند تا مسئول کتابخانه متوجه شود کدام دانش آموز حق عضویت خود را پرداخت کرده است و کدام دانش آموز هنوز پرداخت خود را انجام نداده است.

ایده چهارم:
مسئولین کتابخانه‌ی مدرسه می‌توانند با بهره گیری از امکان ارسال پیامک، زمان بازگشت کتاب را به دانش آموزان یادآوری نمایند. همچنین سایر اطلاع رسانی های را از طریق پیامک به دانش آموزان انجام دهند.

ایده پنجم:
مسئولین مدرسه می‌توانند منویی از نوع "فرم سریع" برای اهدای کتاب بر روی کدهای USSD ایجاد کنند. از این رو دانش آموزانی که میخواهند کتابی را به کتابخانه اهدا کنند می‌توانند اطلاعات خودشان و اطلاعات کتاب به همراه تصویر جلد کتاب را برای مسئول کتابخانه ارسال کنند و در روزهای آتی کتاب را به کتابخانه اهدا کنند.

ایده‌ی ششم:
مسئول کتابخانه می‌تواند منوی دیگری از نوع "فرم سریع" ایجاد کنند تا دانش آموز بتواند درخواست خود را در راستای تمدید زمان امانت داری کتاب را درج نماید.


دیگه هیچ دانش آموزی برای خرید از بوفه‌ی مدرسه، نیازی به پول یا کارت بانکی ندارد!

حتما شما هم در دوران کرونا نگران انتقال ویروس از طریق داد و ستد پول نقد هستید. در این شرایط کدهای USSD آی نوتی، خیلی میتونه به کسب و کارها کمک کنه. مخصوصا بوفه‌ی مدارس.

بوفه‌ی مدارس می‌توانند خیلی از نیازهای خود را از طریق خدمات ارائه شده بر روی کد USSD آی نوتی، بر طرف نمایند.
برای مثال می‌توانند منوی غذاهای بوفه را بر روی کد USSD به همراه قیمت ها پیاده سازی کنند تا دانش آموزان و یا والدین آنها بتوانند به راحتی و با شماره گیری کد USSD، غذای مورد نظر خود را سفارش دهند و هزینه‌ی آن را از طریق پرداخت وجه مستقیم پرداخت نمایند.

برای پیاده سازی این موضوع نیاز است تا یک منو با عنوان "منوی بوفه" تعریف گردد و برای هر غذا، زیر منویی از نوع "معمولی" به همراه قیمت آن، تعریف شود.

در صورتی که منوی سبد خرید هم بر روی کد USSD تعریف شده باشد، دانش آموز می‌تواند گزینه های مورد نظر خود را از منو به سبد خرید اضافه نماید و در نهایت هزینه‌ی کل را به صورت آنلاین پرداخت کند.

همچنین امکان پیاده سازی نظر سنجی بر روی منوی USSD وجود دارد. لذا بوفه‌ی مدرسه می‌تواند برای اطلاع از میزان رضایت دانش آموزان و والدین آنها از سطح کیفی غذاها، از آنها نظر سنجی کند و گزارش دقیقی از عملکرد بوفه بدست آورد.

بوفه‌ی مدرسه می‌تواند برای جذب مشتریان بیشتر، هر از چندگاهی، قرعه کشی برگزار نماید. برای مثال به دانش آموزان اطلاع رسانی کند به آنهایی که در هفته‌ی اخیر از طریق کد USSD، پرداخت آنلاین سفارش خود را داشته اند، قرعه کشی می‌شود و برنده می‌تواند یک روز نهار رایگان از بوفه‌ی مدرسه دریافت نماید.


آموزش مجازی مدارس در دوران کرونا با سرویس اشتراک ویدئو اینما

با سرویس اینما آشنایی دارید؟
 • میدونید که روی این وب سایت میتونید بدون هیچ محدودیتی یک عالمه فیلم و ویدئو و فایل صوتی آموزشی آپلود کنید؟
 • میدونید که اینما امکانی به اسم پخش زنده داره و میتونید برنامه های زنده مثل کلاس های درسی رو برگزار کنید و مخاطبین شما همان لحظه آن برنامه‌ها را تماشا کنند؟
 • میدونید اینما این امکان رو میده تا محتواهای آموزشی رو دسته بندی کنید و برای هر دسته یک کانال مجزا ایجاد کرده و داخل هر کانال کلی لیست پخش (Playlist) ایجاد نمایید؟
 • میدونید اینما به ازای بازدید فیلم‌هایی که بارگذاری کردید بهتون پول میده و میتونید درآمدزایی داشته باشید؟
پس چرا معطلید؟ اگر در شرایط قرنطینه و تعطیلی مدارس به خاطر کرونا به دنبال یک سیستم جامع و مطمئن برای آموزش‌های مجازی می‌گردید، اینما میتونه بستر مناسبی برای تمامی مدارس باشه.

کاربردهای اینما برای مدارس و دانش آموزان
 
اولین و مهم ترین کاربرد اینما همان بارگذاری فایل های صوتی و تصویری آموزشی در این سایت می‌باشد. به طور مثال مسئول مدرسه می‌تواند برای هر مقطع آموزشی یک کانال جداگانه درست کند و فیلم‌های آموزشی هر درس را در یک Playlist جداگانه، بارگذاری نماید.
به این دانش آموزان به راحتی فیلم های آموزشی تدریس شده‌ی هر روز را میتوانند به راحتی پیدا کنند و آنها را به صورت آنلاین مشاهده کرده و یا دانلود نمایند.

دومین کاربرد اینما، برگزاری کلاس‌های آموزشی با استفاده از امکان اجرای پخش زنده می‌باشد. برای استفاده از این بخش اصلا نیازی به دوربین حرفه‌ای و یا سخت افزاری خاصی نبوده و معلم می‌تواند با استفاده از دوربین گوشی خود، برنامه پخش زنده را برگزار و اجرا نماید.
این بخش شامل چت آنلاین بوده و می‌تواند از مکالمات چت خروجی تهیه کرد. همچنین میتوان برنامه‌های زنده‌ی برگزار شده را ضبط کرد و بر روی سایت اینما در کانال های اختصاصی منتشر کرد. تا دانش آموزانی که موفق نشده ‌اند برنامه‌ی زنده را تماشا کنند، فایل آن را دریافت کنند.
دیدگاههای خود را با ما در میان بگذارید

آمار مشتریان

آی نوتی از نگاه آمار

خلاصه آمار فروش خدمات آی نوتی در یک نگاه


1,069,495
مجموع کاربران
36,338
رزومه ساز iAM
28,714
سرویس اشتراک ویدئویی eNama
به زودی
پاساژ مجازی FSR