کاربرد خدمات آی‌نوتی و اینما برای آژانس‌های مسافرتی

کاربرد خدمات آی‌نوتی و اینما برای آژانس‌های مسافرتی

با شماره گیری کد USSD، اطلاعات سفرت را دریافت کن.


همانطور که می‌دانید، کدهای USSD آی نوتی می‌تواند امکانات بی نظیر و خاصی در اختیار آژانس‌های مسافرتی قرار دهد.
یکی از کارهایی که می‌توان از طریق وب سرویس بر روی کدهای USSD پیاده سازی کرد، نمایش اطلاعات سفر افرادی است که از آژانس‌های مسافرتی، بلیط، تور و یا هتل برای تاریخ و محل خاصی رزرو و خریداری کرده‌اند.
آژانس‌های مسافرتی می‌توانندبا استفاده از این خدمت، افرادی که در سایت آژانس مسافرتی ثبت نام کرده‌اند و به صورت اینترنتی بلیط و یا واچر هتل رزرو کرده‌اند، را شناسایی نمایند.
فرض کنید مشتری از طریق سایت آژانس مسافرتی شما، یک تور 3 روزه کیش، رزرو کرده است.
پس از رزرو ، سیستم به جای نمایش اطلاعات تور خریداری شده، یک کد چند رقمی به مشتری نمایش دهد. این کد می‌تواند به عنوان کد پیگیری نام گذاری گردد.
مشتری می‌بایست جهت دریافت لینک فایل pdf بلیط و واچر خود، با شماره موبایلی که در سایت ثبت نام کرده است، کد USSD آژانس مسافرتی را شماره گیری نماید؛ سپس کد رهگیری خود را ارسال کند.
سیستم از طریق وب سرویس، کد پیگیری را بررسی کرده و اگر کد پیگیری صحیح باشد، لینک دانلود فایل pdf بلیط و یا واچر هتل، برای مشتری پیامک خواهد شد.
با پیاده سازی این ایده، آژانس مسافرتی می‌تواند، به صورت همزمان، از خدمات کدهای USSD و سرویس ارسال پیامک انبوه آی نوتی استفاده نماید.


ثبت درخواست پیکاپ ویزا با شماره گیری کد USSD آژانس مسافرتی


یکی از خدماتی که برخی از آژانس‌های مسافرتی به مشتریان خود ارائه می‌دهند، درخواست پیکاپ ویزا و یا پیکاپ پاسپورت هست.
حالا پیکاپ ویزا چیست؟
احتمالا اگر شما هم برای دریافت ویزای کانادا، انگلیس، آمریکا و یا سایر کشور ها اقدام کرده باشید، میدانید که هیچ سفارتخانه‌ای برای این کشورها در ایران وجود ندارد و شما برای انجام مراحل درخواست ویزا می‌بایست به کشور دیگری سفر کنید و مدارک خود را به سفارت تحویل دهید و یا مصاحبه انجام دهید.
پس از آنکه مدارک شما توسط سفارتخانه‌ی آن کشور بررسی شد، به شما ایمیلی در راستای تایید و عدم تایید درخواست ارسال می‌شود.
در صورتی که با ویزای شما موفقت گردد، می بایست مجددا به آن کشور سفر کنید تا در پاسپورت شما، ویزای شما ثبت گردد که این کار هزینه بسیار هنگفتی به همراه دارد.
از این رو برخی از آژانسهای مسافرتی، امور مرتبط به دریافت ویزا را برای مسافران عزیز انجام خواهند داد و دیگر نیازی نیست خود فرد به کشور دیگری برای دریافت ویزای خود مراجعه کند.
در شرایط به وجود آمده برای بیماری کرونا، مراجعه های حضوری به آژانسهای مسافرتی، حذف شده است و خیلی از آژانسها به صورت غیر حضوری هماهنگی های لازم را جهت دریافت مدارک و مشخصات، انجام می‌دهند.
آژانس‌های مسافرتی این امکان را دارند تا بر روی کد USSd خریداری شده یک منو از نوع "فرم سریع" جهت دریافت اطلاعات و نامه تاییدیه سفارت، ایجاد نمایند.
همچنین می‌توانند با بهره گیری از سیستم قدرتمند نوبت دهی کدهای USSD آی نوتی، زمان مراجعه‌ی مراجعین برای تحویل پاسپورت خود را تعیین نمایند.
با ایجاد این دو منو، مراجعین میتوانند با شماره گیری منوهای ایجاد شده، درخواست خود را جهت پیکاپ پاسپورت ثبت نمایند و نوبتی را برای تحویل پاسپورت به آژانس هواپیمایی تعیین کنند.
چنانچه آژانس مسافرتی، دارای پیک اختصاصی می‌باشد، دیگر نیازی نیست که خود مسافرین برای تحویل پاسپورت به صورت حضوری مراجعه کنند. تنها نیاز است که درخواست خود را در فرم سریع ثبت نمایند.
پس از بررسی مدارک و مشخصات، آژانس مسافرتی زمانی را برای تحویل پاسپورت توسط پیک خود آژانس تعیین نماید و از طریق سامانه ارسال پیامک آی نوتی، زمان مراجعه و تحویل پاسپورت را به مسافر اطلاع دهد.


به شیوه‌‌ای جدید، پرسنل با تجربه در آژانس مسافرتی، استخدام کن


آیا شما هم به دنبال نیروی کار توانا و باتجربه برای کار در آژانس مسافرتی، می‌گردید؟
افرادی که بتوانند با مسافران ارتباط خوبی بر قرار کنند و تورهای مسافرتی و بلیط‌های بیشتری را به فروش رسانند؟
آیا آگهی استخدام در سایت‌های کاریابی درج کرده اید، اما فرد مناسب را هنوز پیدا نکرده‌اید؟
شاید خیلی از افراد متخصص، در سایت های کاریابی عضو نباشند و اصلا آگهی شما را نبینند.
پس حتما شیوه‌های نوین را برای این کار امتحان کنید. ما در این پست قصد داریم به یکی از این شیوه‌ها اشاره کنیم. پس پیشنهاد میکنیم این متن را کامل بخوانید و مراحل آن را دنبال کنید.

1️⃣ اولین مرحله تهیه یک کد USSD از سامانه آی نوتی می‌باشد. همانطور که میدانید این کد امکانات بیشماری را در اختیار شما قرار خواهد داد که ما در این پست به یکی از کاربردهای آن اشاره خواهیم کرد.
2️⃣ در مرحله‌ی دوم پس از تکمیل اطلاعات اولیه، یک منو از نوع "فرم سریع" بر روی کد USSD خریداری شده ایجاد کنید و تکمیل فیلدهایی که جهت استخدام فرد برای شما اهمیت دارد را اجباری نمایید.
3️⃣ فیلد دریافت فایل ضمیمه را فعال کنید تا افراد علاقه‌مند بتوانند رزومه‌ی کاری خود را ضمیمه فرم کنند و برای شما ارسال نمایند.
4️⃣ در مرحله‌ی پایانی، کد USSD مستقیم این منو را در پست های شبکه های اجتماعی خود (لینکدین، اینستاگرام) منتشر کنید زیرا خیلی از افرادی که مشتریان شما هستند و پیج شما را دنبال می‌کنند، جویای کار می‌باشند و یا حتی علاقه‌مند به فعالیت در آژانس‌های مسافرتی هستند.
پس با به کارگیری این روش، می‌توانید فرصتهای بهتری برای استخدام افراد مناسب تر، بدست آورید.


تبلیغات آژانس مسافرتی خود را به اینما بسپارید.


مهم نیست چه کسب و کاری دارید، مهم میزان تاثیر گذاری ویدئو مارکتینگ در بهتر شناخته شدن شما و کسب و کارتان است.
آیا میدانستید می‌توانید با بهره گیری از امکانات سرویس اشتراک ویدئویی اینما، خدماتتان را بیشتر به دیگران معرفی کنید و مشتریان بیشتری جذب کنید؟
آیا میدانستید می‌توانید به صورت نا محدود از آژانس مسافرتی خود و خدماتی که ارائه می‌دهید ویدئو تهیه کنید و تمامی آنها را بر روی سایت اینما بارگذاری کنید؟
آیا می‌دانستید می‌توانید تبلیغات بنری و یا ویدئویی خود را به سایت اینما بسپارید تا طی مدت کوتاه، شما را به تمام دنیا معرفی کند و مشتریان جدیدی برای شما به ارمغان بیاورد؟

آژانسهای مسافرتی می‌توانند از خدماتی که برای اخذ ویزای مسافرتی به کشورهای اروپایی و ... ارائه میدهند، کلیپ های کوتاهی تهیه کنند.
همچنین می‌توانند از تورهای مسافرتی خود و هتلهایی که با آنها قرارداد دارند، فیلمهای کوتاهی تهیه کنند و آنها را در سایت اینما بارگذاری کنند.
برای مثال در هر کلیپ، مراکز گردشکری شهر و یا کشورهایی که برای آنها تور مسافرتی برگزار میکنند را معرفی کنند.
از داخل هتلهای هر شهر یا کشوری که با آنها قرارداد، دارند فیلم تهیه کنید تا مسافران با مشاهده‌ی این فیلمها بتوانند راحت تر هتل مد نظر خود را برای اقامت انتخاب کنند.

با گذاشتن کد اسکریپت ویدئوها، میان کدهای وب سایت آژانس مسافرتی، فیلمهای شما علاوه بر نمایش در سایت اینما، بر روی وب سایت خودتان هم نمایش داده خواهد شد.

همچنین میتوانند فیلمهایی که برای معرفی خدمات خود در سایت اینما بارگذاری کرده‌اند را، در شبکه های اجتماعی با مشتریانتان به اشتراک بگذارند تا آنها بتوانند راحت تر تور و هتل مورد نظر خود را انتخاب کنند.

یکی دیگر از راهکارها، تهیه ویدئوی تبلیغاتی برای تخفیفاتی است که آژانس مسافرتی، بر روی بلیط‌ها و تورها در بازه های زمانی خاص، ارائه میدهند.
آژانسهای مسافرتی می‌توانند با درج سفارش تبلیغات بر روی سایت اینما، ویدئوهای تبلیغاتی ساخته شده را، ابتدای فیلمهای اینما، به مخاطبین نمایش دهند.
از جایی که تبلیغات در اینما قابل کلیک می‌باشد، مخاطبین با کلیک بر روی ویدئوی تبلیغاتی به سایت آژانس مسافرتی، ارجاع داده خواهد شد.
 

ترفندی برای جذب مسافران تورهای نوروزی 1400


چیزی تا نوروز سال 1400 باقی نمانده و قطعا شما هم می‌خواهید به بهانه‌ی شروع قرن جدید، هدیه‌ی کوچکی به چند تا از مشتریان قدیمی خود بدهید.
همچنین می‌خواهید بدانید اکثر مردم برای عید نوروز به دنبال چه سفرهایی هستند که برای تورهای نوروزی برنامه ریزی کنید و با دادن آفرهای ویژه، مشتریان جدیدی جذب کنید و مشتریان قدیمی خود را وفادار سازید.
اما چه طور میخواهید به این اطلاعات دسترسی پیدا کنید؟

باز هم آی نوتی یک راهکار کم هزینه و راحت برای این مساله به شما ارائه می‌دهد و آن هم استفاده از امکان نظرسنجی و قرعه‌کشی بر روی کدهای USSD آی نوتی می‌باشد.
راهکار اول ایجاد منویی به نام قرعه کشی است. در این شرایط می‌بایست با اطلاع رسانی بر روی سایت و یا ارسال پیامک تبلیغاتی، از مخاطبان درخواست کنید، تا با شماره گیری کد USSD شما و شماره گیری منوی قرعه کشی، نام شهر و یا کشوری که دوست دارند به آن سفر کنند را ارسال نمایند.
راهکار دیگر استفاده از منوی نظرسنجی کدهای USSD می باشد. در این راهکار میبایست ابتدا سوالاتی برای دریافت نظر مخاطبان نسبت شهر و کشور مورد علاقه برای سفر و یا هتلی که میخواهند در آن اقامت داشته باشند، به صورت چند گزینه ای در بخش سوالات نظرسنجی کد USSD ایجاد کنید.
سپس با اطلاع رسانی بر روی سایت و یا از طریق ارسال پیامک تبلیغاتی منطقه ای، از آنها درخواست کنید تا در این نظرسنجی شرکت کنند و به سوالاتی که بر روی منوی نظر سنجی کد USSD قرار داده‌اید، پاسخ دهند.

با این راهکارها چندین اتفاق به صورت همزمان خواهد افتاد.
شما به انبوهی از شماره موبایل افراد دسترسی پیدا خواهید کرد و می‌توانید یک بانک از شماره موبایل افراد علاقه مند به سفر، جمع آوری کنید.
میتوانید متوجه شوید کدام شهرها و کشورها برای سفر از نظر مخاطبان جذاب تر است تا تورهای مسافرتی بیشتری برای این مقاصد برگزار کنید و دقیقا برای همان افراد علاقه مند، اطلاعات تورهایی که برای این مقاصد برنامه ریزی کرده‌اید را به همراه آفرهای ویژه ارسال کنید. شک نکنید آنها با دیدن آفرهای ویژه‌ی شما بر روی تور مسافرتی که به آن علاقه دارند، حتما از شما خرید خواهند کرد.
میتوانید در مناسبت های مختلف بین افرادی که در نظرسنجی شما شرکت کرده‌اند، قرعه کشی انجام دهید و به تعدادی از آنها تخفیف خرید تور مسافرتی، هدیه دهید.

همه‌ی این موارد کمک شایانی به مشتری مداری ، جذب مشتری جدید و نگهداری مشتریان قدیمی خواهد کرد
دیدگاههای خود را با ما در میان بگذارید

آمار مشتریان

آی نوتی از نگاه آمار

خلاصه آمار فروش خدمات آی نوتی در یک نگاه


1,074,443
مجموع کاربران
37,026
رزومه ساز iAM
29,107
سرویس اشتراک ویدئویی eNama
به زودی
پاساژ مجازی FSR